Хто візьме на себе відповідальність за подальшу долю НРЦ «Світанок»?

Дата: 21.06.2017
Стародуб Тарас
Посада: Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"

20 червня навчально-реабілітаційний центр «Світанок» у місті Червонограді відвідала робоча група Львівської обласної ради, до якої увійшли депутати обласної ради від Червонограда Михайло Нискогуз, Ігор Грабінський та Володимир Ткачик, на чолі з першим заступником голови Львівської обласної ради Андрієм Білоусом та директором департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомирою Мандзій. На зустрічі з трудовим колективом та батьками вихованців КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» був присутній також міський голова м. Червонограда Андрій Залівський, начальник відділу освіти Червоноградської міської ради Ігор Гомонко та депутати Червоноградської міської ради, представники місцевих ЗМІ.

Уже понад рік точиться дискусія, в якому приміщенні буде продовжувати свою діяльність НРЦ «Світанок».

Нагадаємо, що своїм рішенням Львівська обласна рада закрила Червоноградську школу-інтернат, аргументуючи своє рішення економічною недоцільністю подальшого існування такого закладу. Адже останнім часом в ньому навчалася критично мала кількість учнів, водночас був роздутий штат викладачів. Великі видатки йшли на сплату комунальних послуг, а приміщення у свою чергу потребує серйозного ремонту. Та й зрештою такі заклади, як школи-інтернати уже себе вичерпали, натомість розвиваються будинки сімейного типу.

Тому обласна рада прийняла рішення передати приміщення школи-інтернату на баланс НРЦ «Світанок». Проте в подальшому Львівська обласна рада не має бажання утримувати ці два приміщення. Як вихід із ситуації трудовому колективу та вихованцям НРЦ «Світанок» запропонували переселитися у приміщення колишньої школи-інтернату. У свою чергу міська влада                          м. Червонограда висловила бажання взяти на баланс міста приміщення НРЦ «Світанок» для відкриття там дитячого садочку.

Проте батьки та трудовий колектив навчально-реабілітаційного центру категорично висловилися проти  такої пропозиції. У травні трудовий колектив та батьки вихованців вищезгаданого закладу звернулися до керівництва та депутатів Львівської обласної ради не передавати на баланс міста Червонограда приміщення КЗ ЛОР НРЦ «Світанок», оскільки це погіршить доступ до якісної освіти дітей з особливими потребами міста та області.

Тому власне високопосадовці області та міста зустрілися з трудовим колективом та батьками вихованців Світанку, щоб нарешті знайти спільну позицію і поставити остаточну крапку в цьому питанні. Проте спільного рішення не знайшли і після довгих дискусій та суперечок розійшлись кожен при своїй думці.

Батьки категорично виступали проти переходу у невідремонтоване приміщення. У свою чергу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій переконувала батьків, що такий перехід можливий лише після ремонту даного приміщення, а перший заступник голови Львівської обласної ради запевнив присутніх, що кошти на ремонт приміщення депутати знайдуть і в яку суму такий ремонт обійдеться, буде відомо після розроблення проектно-кошторисної документації. А проектно-кошторисну документацію можна буде розпочинати робити після остаточного погодження з батьками.

Говорилося про те, що інфраструктура у колишній школі-інтернаті набагато краща, і такий перехід дозволить розширити діяльність навчально-реабілітаційного центру забезпечивши доїзд дітей з Радехівського, Сокальського та інших районів області.

Зрештою чи не  найголовніше прозвучало те, що діти на даний час навчаються у приміщенні, де порушені санітарні та протипожежні норми. А це у свою чергу несе постійну загрозу життю та здоров’ю дітей.

Як підсумок, міський голова м. Червонограда А. Залівський запропонував зібратися батькам та трудовому колективу і в письмовому вигляді викласти своє бачення вирішення даного питання. Дана пропозиція була підтримана.

Після цього всього виникає купа запитань, на які не має логічних пояснень.

По-перше, діти навчаються у не пристосованих для цього приміщеннях з порушенням санітарних та протипожежних норм. А це порушення законодавства.

По-друге, такі важливі рішення мають приймати не батьки, які керуються емоціями, а відповідні фахівці, спеціалісти та представники влади і нести за свої рішення відповідальність. Звичайно, що до думки батьків треба прислуховуватися, але в межах розумного.

Чи можна зрозуміти батьків? Так. Їхні діти особливі і потребують особливого догляду. Чи можуть вони довірити долю своїх дітей чиновникам, які самі в них питають, що їм робити? Звичайно ні. Чи можуть вони бути певні тим обіцянкам, які їм дають представники обласної влади? Звісно, що ні. Адже країна живе від виборів до виборів. Простий приклад, ще нещодавно Червоноград з робочим візитом навідувала перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, а сьогодні уже Андрій Білоус. А чого чекати завтра…? Батьки до кінця не розуміють, чи про майбутнє їхніх дітей справді піклуються, чи лише ведуть підготовку до чергової виборчої кампанії…

Чи можна зрозуміти представників обласної влади? Ні. Які ще обговорення можуть бути, коли діти навчаються в непристосованому для цього приміщенні і постійно існує загроза їхньому життю і здоров’ю?

Звичайно, що брати на себе відповідальність важка справа. Тим паче, що на порозі попахує черговими виборчими перегонами і кілька голосів зайвими не будуть. Тому така  невизначена позиція і певна політична гра. І треба на когось спихнути відповідальність. Тільки на кого?

А вихід в цій ситуації один і дуже простий. Обласним чиновникам потрібно розробити проектно-кошторисну документацію, виділити гроші на ремонт приміщення в колишній школі-інтернаті і зробити капітальний ремонт, створити такі умови, щоб у батьків не залишилося запитань з цього приводу. А діти у свою чергу будуть навчатися у безпечних умовах.

А подяка вдячних батьків знайде своє місце на проти кожного, хто максимум доклався до цієї справи, у виборчому бюлетені.

Так роблять в Європі, куди ми всі невпинно рвемся.

 

 

Тарас Стародуб

 

 

 

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.