Хто візьме на себе відповідальність за подальшу долю НРЦ «Світанок»?

Дата: 21.06.2017
Стародуб Тарас
Автор: "> Тарас Стародуб
Посада: Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"

20 червня навчально-реабілітаційний центр «Світанок» у місті Червонограді відвідала робоча група Львівської обласної ради, до якої увійшли депутати обласної ради від Червонограда Михайло Нискогуз, Ігор Грабінський та Володимир Ткачик, на чолі з першим заступником голови Львівської обласної ради Андрієм Білоусом та директором департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомирою Мандзій. На зустрічі з трудовим колективом та батьками вихованців КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» був присутній також міський голова м. Червонограда Андрій Залівський, начальник відділу освіти Червоноградської міської ради Ігор Гомонко та депутати Червоноградської міської ради, представники місцевих ЗМІ.

Уже понад рік точиться дискусія, в якому приміщенні буде продовжувати свою діяльність НРЦ «Світанок».

Нагадаємо, що своїм рішенням Львівська обласна рада закрила Червоноградську школу-інтернат, аргументуючи своє рішення економічною недоцільністю подальшого існування такого закладу. Адже останнім часом в ньому навчалася критично мала кількість учнів, водночас був роздутий штат викладачів. Великі видатки йшли на сплату комунальних послуг, а приміщення у свою чергу потребує серйозного ремонту. Та й зрештою такі заклади, як школи-інтернати уже себе вичерпали, натомість розвиваються будинки сімейного типу.

Тому обласна рада прийняла рішення передати приміщення школи-інтернату на баланс НРЦ «Світанок». Проте в подальшому Львівська обласна рада не має бажання утримувати ці два приміщення. Як вихід із ситуації трудовому колективу та вихованцям НРЦ «Світанок» запропонували переселитися у приміщення колишньої школи-інтернату. У свою чергу міська влада                          м. Червонограда висловила бажання взяти на баланс міста приміщення НРЦ «Світанок» для відкриття там дитячого садочку.

Проте батьки та трудовий колектив навчально-реабілітаційного центру категорично висловилися проти  такої пропозиції. У травні трудовий колектив та батьки вихованців вищезгаданого закладу звернулися до керівництва та депутатів Львівської обласної ради не передавати на баланс міста Червонограда приміщення КЗ ЛОР НРЦ «Світанок», оскільки це погіршить доступ до якісної освіти дітей з особливими потребами міста та області.

Тому власне високопосадовці області та міста зустрілися з трудовим колективом та батьками вихованців Світанку, щоб нарешті знайти спільну позицію і поставити остаточну крапку в цьому питанні. Проте спільного рішення не знайшли і після довгих дискусій та суперечок розійшлись кожен при своїй думці.

Батьки категорично виступали проти переходу у невідремонтоване приміщення. У свою чергу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій переконувала батьків, що такий перехід можливий лише після ремонту даного приміщення, а перший заступник голови Львівської обласної ради запевнив присутніх, що кошти на ремонт приміщення депутати знайдуть і в яку суму такий ремонт обійдеться, буде відомо після розроблення проектно-кошторисної документації. А проектно-кошторисну документацію можна буде розпочинати робити після остаточного погодження з батьками.

Говорилося про те, що інфраструктура у колишній школі-інтернаті набагато краща, і такий перехід дозволить розширити діяльність навчально-реабілітаційного центру забезпечивши доїзд дітей з Радехівського, Сокальського та інших районів області.

Зрештою чи не  найголовніше прозвучало те, що діти на даний час навчаються у приміщенні, де порушені санітарні та протипожежні норми. А це у свою чергу несе постійну загрозу життю та здоров’ю дітей.

Як підсумок, міський голова м. Червонограда А. Залівський запропонував зібратися батькам та трудовому колективу і в письмовому вигляді викласти своє бачення вирішення даного питання. Дана пропозиція була підтримана.

Після цього всього виникає купа запитань, на які не має логічних пояснень.

По-перше, діти навчаються у не пристосованих для цього приміщеннях з порушенням санітарних та протипожежних норм. А це порушення законодавства.

По-друге, такі важливі рішення мають приймати не батьки, які керуються емоціями, а відповідні фахівці, спеціалісти та представники влади і нести за свої рішення відповідальність. Звичайно, що до думки батьків треба прислуховуватися, але в межах розумного.

Чи можна зрозуміти батьків? Так. Їхні діти особливі і потребують особливого догляду. Чи можуть вони довірити долю своїх дітей чиновникам, які самі в них питають, що їм робити? Звичайно ні. Чи можуть вони бути певні тим обіцянкам, які їм дають представники обласної влади? Звісно, що ні. Адже країна живе від виборів до виборів. Простий приклад, ще нещодавно Червоноград з робочим візитом навідувала перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, а сьогодні уже Андрій Білоус. А чого чекати завтра…? Батьки до кінця не розуміють, чи про майбутнє їхніх дітей справді піклуються, чи лише ведуть підготовку до чергової виборчої кампанії…

Чи можна зрозуміти представників обласної влади? Ні. Які ще обговорення можуть бути, коли діти навчаються в непристосованому для цього приміщенні і постійно існує загроза їхньому життю і здоров’ю?

Звичайно, що брати на себе відповідальність важка справа. Тим паче, що на порозі попахує черговими виборчими перегонами і кілька голосів зайвими не будуть. Тому така  невизначена позиція і певна політична гра. І треба на когось спихнути відповідальність. Тільки на кого?

А вихід в цій ситуації один і дуже простий. Обласним чиновникам потрібно розробити проектно-кошторисну документацію, виділити гроші на ремонт приміщення в колишній школі-інтернаті і зробити капітальний ремонт, створити такі умови, щоб у батьків не залишилося запитань з цього приводу. А діти у свою чергу будуть навчатися у безпечних умовах.

А подяка вдячних батьків знайде своє місце на проти кожного, хто максимум доклався до цієї справи, у виборчому бюлетені.

Так роблять в Європі, куди ми всі невпинно рвемся.

 

 

Тарас Стародуб

 

 

 

 

Коментарі

Наші блоги

На кого працює псевдоопозиція в обласній раді ? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Бюджет розвитку області не виконується! "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Хто візьме на себе відповідальність за подальшу долю НРЦ «Світанок»? "> Тарас Стародуб Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"
Як депутати поділили дорожній фонд області? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
«…І мовчки сотня нескорених героїв відходила у чисті небеса…!» "> Тарас Стародуб Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 18 травня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Засідання Координаційної ради з питань надання допомоги учасникам АТО за участі представників ...
Дата і час: 16 травняо 15:00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Запрошуємо Вас на презентацію збірки віршів учнів Червоноградських шкіл – “Присвята Матусі”
Дата і час: 14 травня о 17.00 Місце: Актова зала церви ім. св. Йосафата
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 28 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Вечір-реквієм пам’яті Крут та Небесної Сотні, за участю школярів ЧЗШ №4.
Дата і час: 16 лютого 15.00 Місце: Народний Дім Червонограда
Відбудеться сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 14 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 18

Опитування

Яка ж повинна бути назва міста?
 • Кристинопіль 53%, 393 голоси
  393 голоси 53%
  393 голоси - 53% всіх голосів
 • Червоноград 42%, 308 голосів
  308 голосів 42%
  308 голосів - 42% всіх голосів
 • Бузькі Плавні 5%, 39 голосів
  39 голосів 5%
  39 голосів - 5% всіх голосів
Загальна кількість голосів: 740
17.01.2017