Керівництво області хоче розпродати дитячі турбази

Дата: 26.09.2017
Горбатенко Віталій
Посада: Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"

25 вересня 2017 відбулося пікетування Львівської обласної ради з приводу намірів провладної депутатської більшості виставити на продаж дитячі туристичні бази та шкіл-інтернатів.

Працівники комунальних закладів обласної ради стояли з плакатами “Панове! Домчак і Гірняк руки геть від дитячих турбаз!”, Тільки на Львівщині знищують позашкілля”, “Керівники області! Підтримайте, а не знищуйте національно-патріотичне виховання”, “Не віддамо те, що належить дітям”, “Коли дитяча турбаза “Львів прийматиме дітей”.
Також пікетувальники скандували “Ганущин, вийди до нас”.

 

Годиною раніше у Прес-клубі відбулася прес-конференція під назвою “Львівська обласна рада забирає в дітей бази в Карпатах та півсотні гуртків на Львівщині, щоб передати звільнені споруди в приватні руки. Як це зупинити?”.

 

Як з`ясувалося, провладна більшість поклала око на ласі шматки землі в Карпатах і у Львові. Мова йде про чотири комунальні об`єкти, що перебувають у підпорядкуванні Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, а саме:
– турбаза “Карпати” у с. Дубина Сколівського р-ну (4,5 га);
– турбаза “Трембіта” поблизу смт Славське Сколівського р-ну (2,1 га);
– турбаза “Полонина” у смт Славське Сколівського р-ну (2,4 га);
– незавершене будівництво у Львові по вул. І. Франка, 156 (0,8 га).

На думку директора дитячої турбази “Полонина” Євгена Гриненка і керівника гуртка “Пішохідний туризм” Анатолія Люсака, відбувається рейдерська атака щодо звільнення директора обласного центру краєзнавства з подальшим відчуженням дитячих туристичних баз та земельних ділянок. Робиться це під приводом перевірки “робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності комунальних закладів Львівської обласної ради”, створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради №1197 від 26 липня 2017 року. (Створення головою обласної ради будь-якої робочої групи не передбачене ЗУ “про місцеве самоврядування в Україні” і є очевидним перевищенням повноважень голови – прим. ГО “Громада та ініціатива”).

На запитання ГО “Громада та ініціатива”, хто виступає замовником приватизації дитячих туристичних баз, директор турбази “Полонина” відповів, що на його суб`єктивну думку це робиться під двох братів-олігархів з Верховної Ради України. Однією з причин може бути те, що нещодавно у пресі з`явилося повідомлення про створення на базі Славська львівського варіанту “Буковелю”. А отже, земельні ділянки за кілька років суттєво виростуть в ціні.

Голова Львівської обласної федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк підтвердив ганебні приклади виставлення керівництвом Львівської обласної ради на продаж соціальних комунальних приміщень, розповівши про схему з виселенням громадських організацій з вулиці Залізничної, 16. Зокрема, упродовж 2016-2017 років обласна рада фактично насильно вигнала з приміщення по вулиці Залізничній, 16 обласні федерацію спортивного туризму і контрольно – рятувальну службу туристсько-спортивної спілки України. Натомість, конкурс на оренду величезного приміщення виграла громадська організація, співзасновником якої є олігарх-нардеп Ярослав Дубневич.

(Згодом згадана ГО відмовилася від оренди приміщення по вулиці Залізничній, 16. І ось уже 19 вересня 2017 року питання про приватизацію приміщення по вулиці Залізничній, 16 способом аукціону було розглянуте на сесії обласної ради – прим. ГО “Громада та ініціатива”).

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.