Керівництво області хоче розпродати дитячі турбази

Дата: 26.09.2017
Горбатенко Віталій
Автор: "> Віталій Горбатенко
Посада: Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"

25 вересня 2017 відбулося пікетування Львівської обласної ради з приводу намірів провладної депутатської більшості виставити на продаж дитячі туристичні бази та шкіл-інтернатів.

Працівники комунальних закладів обласної ради стояли з плакатами “Панове! Домчак і Гірняк руки геть від дитячих турбаз!”, Тільки на Львівщині знищують позашкілля”, “Керівники області! Підтримайте, а не знищуйте національно-патріотичне виховання”, “Не віддамо те, що належить дітям”, “Коли дитяча турбаза “Львів прийматиме дітей”.
Також пікетувальники скандували “Ганущин, вийди до нас”.

 

Годиною раніше у Прес-клубі відбулася прес-конференція під назвою “Львівська обласна рада забирає в дітей бази в Карпатах та півсотні гуртків на Львівщині, щоб передати звільнені споруди в приватні руки. Як це зупинити?”.

 

Як з`ясувалося, провладна більшість поклала око на ласі шматки землі в Карпатах і у Львові. Мова йде про чотири комунальні об`єкти, що перебувають у підпорядкуванні Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, а саме:
– турбаза “Карпати” у с. Дубина Сколівського р-ну (4,5 га);
– турбаза “Трембіта” поблизу смт Славське Сколівського р-ну (2,1 га);
– турбаза “Полонина” у смт Славське Сколівського р-ну (2,4 га);
– незавершене будівництво у Львові по вул. І. Франка, 156 (0,8 га).

На думку директора дитячої турбази “Полонина” Євгена Гриненка і керівника гуртка “Пішохідний туризм” Анатолія Люсака, відбувається рейдерська атака щодо звільнення директора обласного центру краєзнавства з подальшим відчуженням дитячих туристичних баз та земельних ділянок. Робиться це під приводом перевірки “робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності комунальних закладів Львівської обласної ради”, створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради №1197 від 26 липня 2017 року. (Створення головою обласної ради будь-якої робочої групи не передбачене ЗУ “про місцеве самоврядування в Україні” і є очевидним перевищенням повноважень голови – прим. ГО “Громада та ініціатива”).

На запитання ГО “Громада та ініціатива”, хто виступає замовником приватизації дитячих туристичних баз, директор турбази “Полонина” відповів, що на його суб`єктивну думку це робиться під двох братів-олігархів з Верховної Ради України. Однією з причин може бути те, що нещодавно у пресі з`явилося повідомлення про створення на базі Славська львівського варіанту “Буковелю”. А отже, земельні ділянки за кілька років суттєво виростуть в ціні.

Голова Львівської обласної федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк підтвердив ганебні приклади виставлення керівництвом Львівської обласної ради на продаж соціальних комунальних приміщень, розповівши про схему з виселенням громадських організацій з вулиці Залізничної, 16. Зокрема, упродовж 2016-2017 років обласна рада фактично насильно вигнала з приміщення по вулиці Залізничній, 16 обласні федерацію спортивного туризму і контрольно – рятувальну службу туристсько-спортивної спілки України. Натомість, конкурс на оренду величезного приміщення виграла громадська організація, співзасновником якої є олігарх-нардеп Ярослав Дубневич.

(Згодом згадана ГО відмовилася від оренди приміщення по вулиці Залізничній, 16. І ось уже 19 вересня 2017 року питання про приватизацію приміщення по вулиці Залізничній, 16 способом аукціону було розглянуте на сесії обласної ради – прим. ГО “Громада та ініціатива”).

Коментарі

Наші блоги

Керівництво області хоче розпродати дитячі турбази "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
На кого працює псевдоопозиція в обласній раді ? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Бюджет розвитку області не виконується! "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Хто візьме на себе відповідальність за подальшу долю НРЦ «Світанок»? "> Тарас Стародуб Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"
Як депутати поділили дорожній фонд області? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 18 травня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Засідання Координаційної ради з питань надання допомоги учасникам АТО за участі представників ...
Дата і час: 16 травняо 15:00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Запрошуємо Вас на презентацію збірки віршів учнів Червоноградських шкіл – “Присвята Матусі”
Дата і час: 14 травня о 17.00 Місце: Актова зала церви ім. св. Йосафата
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 28 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Вечір-реквієм пам’яті Крут та Небесної Сотні, за участю школярів ЧЗШ №4.
Дата і час: 16 лютого 15.00 Місце: Народний Дім Червонограда
Відбудеться сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 14 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 18

Опитування

Яка ж повинна бути назва міста?