Анатолій Вітів: “Вражає історична некомпетентність міністра закордонних справ Польщі”

Дата: 04.07.2017

Заяви польського міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського щодо намірів блокувати шлях України до Європи через Степана Бандеру, трактування історичного минулого та питання прав польської меншини вражають своєю неадекватністю та безглуздістю. Про це 4 липня 2017 року заявив голова Волинської «Свободи», депутат Волинської облради Анатолій Вітів.

Націоналіст висловив своє здивування рівнем непрофесійності глави польського МЗС та назвав його претензії безглуздими:

«Польський міністр МЗС Вітольд Ващиковський явно втратив відчуття реальності і здатності мислити категоріями глобальної політики. Загубився у просторі і часі, і застосовує штампи, які абсолютно неприйнятні для особи такого рангу. Нещодавні заяви міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського про те, що Польща не пустить Україну до Європи з Бандерою і поки не будуть вирішені історичні питання та питання прав меншин, вражають своєю неадекватністю та безглуздістю. Хочу нагадати міністру: сьогодні саме бандерівці захищають Україну, а з нею Польщу та Європу від московської навали на Сході. Російську агресію зупинили ті, для якого Степан Бандера герой. Вони воюють і гинуть на Донбасі в тому числі і за те, щоб російський окупант не з’явився на порозі Польщі чи біля воріт Варшави. Але цю просту істину ніяк не може усвідомити Вітольд Ващиковський. Натомість міністр МЗС Польщі продовжує роздувати питання, які грають на руку спільному ворогу».

Окрім того, Анатолій Вітів зауважив, що порушення питання про особливі права для польської меншини є штучне і може спричинити ланцюгову реакцію з боку сусідів Польщі, які мають з нею власні рахунки.

«Вражає також історична некомпетентність міністра. Якщо поляки будуть висловлювати претензії до своїх сусідів і вимагати особливих прав, то може статися так, що німці пригадають їм про Данцинг і Бреслау. А українці – Холмщину, Підляшшя, Надсяння, і порушать питання про статус українців у Польщі. Тому шантаж та погрози Вітольда Ващиковського абсолютно недоречні».

Як уже писав Вголос, в інтерв’ю одному із польських видань глава МЗС РП Вітольд Ващиковський вкотре заявив, що Україну зі Степаном Бандерою до Євросоюзу не пустять.

У відповідь на це письменниця Лариса Ніцой заявила, що українській владі давно пора припинити втиратися від плювків з боку західного сусіда.

«Вголос»

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.