Белз заполонили тисячу євреїв-паломників.

Дата: 12.05.2017

У древньому тисячолітньому Белзі вже звикли до присутності хасидів, які сюди часто приїжджають, щоб вшанувати чудотворних рабинів-цадиків, похованих на міському єврейському кладовищі. “Цадик” означає “духовний провідник”, “праведник”.

Днями в Белз навідалося особливо багато хасидів одночасно. Тисяча євреїв–паломників з Ізраїлю, Великобританії, США приїхали сюди тому, що нинішній белзький рабин Ісохордов Роках, п’ятий за рахунком нащадок «праведників», прибув запросити душі своїх предків на весілля своєї онуки. У хасидів таке правило — якщо готуються до весілля, то запрошують і тих, хто відійшов в інший світ. Єврейська громада висловила велику подяку і шану містянам Белза за доброзичливе сприяння відвідуванню прочан. Директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації “Єврейське відродження” Мейлах Шейхет відзначив особливу вагу міста Белз у культурі хасидів: “Ціла Україна є дуже святою для єврейського народу, оскільки тут були потужні релігійні течії, тут була глибока віра, школи, храми. Ми дуже пишаємося своєю історією в Україні».

Видатна юдейська громада Белза має цілий квартал у Єрусалимі під назвою Белз, де проживають духовні нащадки та послідовники плеяди видатних рабинів Рокеах з Белзу. Там мешкає 7-10 тисяч хасидів, побудована синагога, така ж сама, яка була у місті Белз на Львівщині і яку знищили нацисти. Це найбільша синагога Єрусалиму, називається вона Белз і її видно з будь-якої точки міста. Саме в тому кварталі й мешкає нинішній белзький рабин Ісохордов Роках.

Єврейська громада в Белзі була створена в кінці XIV ст. У 1665 році сюди переїхав рабин, чудотворний хасидський цадик Шолом Роках (1779—1855). З того часу звання цадиків передавалось у родині Рокахів від батька до сина, а до міста з’їжджалися хасиди. Шолом Роках і його родина поховані на місцевому єврейському цвинтарі.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.