Бог дав нам незалежну Державу, а значить в ній має бути незалежна Церква, це аксіома, – Філарет

Дата: 03.12.2017

Патріарх Філарет повідомив, що УПЦ КП ніколи не повернеться у склад Московського Патріархату. Про це першоєрарх заявив на прес-конференції, яка відбулась 1 грудня у Київській Патріархії.

За його словами, незалежність Української Церкви гарантує канонічне право Православної Церкви. Зокрема, 34 правило Святих Апостолів, яке встановлює, що кожен народ (в оригіналі етнос – прим. ред.) має знати першого серед них та визнавати його як голову.

Очільник Київського Патріархату нагадав, що таким шляхом йшли усі Помісні Православні Церкви. Москва також не була виключенням. Остання, відокремившись від Київської Митрополії, оформилась у власну, Московську Митрополію. Пізніше її статус було піднесено до Патріархату.

Нагадаємо, що в Інтернет виклали копію листа глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета до глави Російської православної церкви патріарха Кирила та єпископату РПЦ.

РПЦ заявила, що патріарх Філарет попросив у Москви “вибачення і примирення”.
Це послання спричинило скандал. Москва заявила, що Філарет ніби просив вибачення і примирення, “відновлення євхаристійного та молитовного спілкування” і про скасування всіх рішень у відношенні до нього та УПЦ КП.

“Лист завершується словами: “Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім”, – розповіли в РПЦ.

В УПЦ КП таку заяву категорично заперечували. Речник церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій заявив, що “ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень такого змісту не направляв, не направляє і направляти не буде”. За його словами, заява про лист Філарета – “провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності”. 

«Нас знову закликають до переговорів щодо повернення до Московського Патріархату. Я хочу заявити Патріарху Кирилу та всьому єпископату РПЦ, що Українська Церква не повернеться до Московського Патріархату» – заявив Предстоятель Філарет.

«Прийде час і Господь створить умови, що вони попри невдоволення все ж таки самі погодяться на автокефалію» – повідомив владика.

В УПЦ КП зазначають, що готові до діалогу, в разі якщо він стосуватиметься відновлення євхаристійного спілкування та визнання вже існуючої автокефалії Української Церкви. Всі ці питання обіцяють розглянути на найближчому Синоді Київського Патріархату.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
659 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.