Червоноградські націоналісти вшанували пам’ять про бій на горі Маківка.

Дата: 07.05.2017

07 травня представники червоноградських ВО «Свобода», ВГО «Сокіл» та братства вояків УПА на чолі з капеланом Львівського Крайового братства вояків УПА священником Михайлом Нискогузом відвідали урочисті заходи на горі Маківка, що у Сколівському районі, Львівської області, де 102 роки тому Українські Січові Стрільці розбили московську армію.

Після покладання квітів до пам’ятника Січовим Стрільцям на горі Маківка, священики відслужили Службу Божу та Панахиду за загиблими Січовими Стрільцями.

З вітальним словом до присутніх на урочистостях звернулися голова Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк та представники громадських організацій  Львівщини.

До присутніх звернувся голова Львівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, який наголосив: «Ставлю собі запитання – що ж впирало тих хлопців, які стояли на цій горі Маківка, адже і зброї як-такої не було, і менше було їх … Вони впиралися ногою в свою землю, яка давала їм сили відстоювати та перемагати. Своя земля – це свій дух, своя віра, своя культура. І ніхто з них не «плакав», що у них немає зброї, що у ворога більша та краща зброя… Вони впиралися, терпіли і перемагали. Напевно, це найбільший урок, який дарують наші попередники нам-сучасникам. Будь-що, за будь-яку ціну, не зважаючи ні на що – впираймося! Впираймося на фронті, впираймося в економіці, впираймося в культурі, впираймося в своїй мові, впираймося в своїй вірі. Тільки це дає змогу перемагати».

.

Капелан Львівського Крайового братства вояків УПА священник Михайло Нискогуз привітав молодь, яка в рядах ВГО «Сокіл» проходила 5-ти денний вишкіл на горі Маківка  та місцевих жителів – нащадків славних Січових Стрільців.

«Ми стоїмо і молимося на місці героїзму та слави, на якому з 28 квітня до 2 травня 1915 року тривав бій Легіону Січових Стрільців з переважаючими силами російської армії.

Маківка стала символом українського героїзму та української зброї. Січові Стрільці своїм героїчним подвигом засвідчили, що український народ не зрікся своїх прав і виборює свою самостійність молитвою, кров’ю та залізом. В час зневіри та занепаду українського духу, стрілецький подвиг оживив українців, піднялися похилені голови, ожили приспані надії, вселився дух перемоги у серцях українців.

Дух Січових Стрільців додає сили та мужності нашим воїнам та всьому українському народу у черговій російсько-українській війні. І ми це добре відчуваємо і стримуємо наступ московського окупанта. А злодійкуваті пристосуванці-хруні при владі, які прийшли до неї на українській крові, тремтять від страху через свою продажність.

Все ж таки у переломні часи свого існування Україна показала всьому світу, що здатна народжувати героїв, які готові померти за її волю та свободу. Це засвідчила і революція Гідності, і російська агресія на Донбасі», – зазначив у своєму виступі священник Михайло Нискогуз.

Заходи завершили театралізованим військово-історичним дійством «Бій за гору Маківка».

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.