Чому не варто зловживати сном під час вихідних

Дата: 31.03.2018

Після напруженого робочого тижня багатьом людям буває складно не піддатися спокусі та не “валятися” в ліжку цілісінькі вихідні. Проте, більшість досліджень вказують на те, що тривалий сон на вихідних може викликати так званий соціальний джетлаг.

Це явище виражається збоєм біоритмів людини та може спровокувати погіршення здоров’я, пригніченість настрою, підвищену сонливість та втому. За словами експертів, соціальних джетлаг виникає тоді, коли внутрішній годинник тіла не відповідає розкладу сну людини.

Американські вчені з Північно-Східного університету Іллінойсу вирішили з’ясувати, яка кількість сну у вихідні дні призводить до того, що соціальний джетлаг стає проблемою. Дивно, але збільшення тривалості сну у вихідні всього на кілька годин може негативно позначитися на здоров’ї, кажуть фахівці.

Отримані дані показують, що якщо середня точка сну буде зрушуватися більш ніж на годину, людина може бути схильною до підвищеного ризику. Щоб дійти до таких висновків, вчені розглянули 15 000 студентів. Тільки 40% учасників мали нормальну синхронізацію між власними біоритмами та графіком сну, в той час як 60% страждали від соціального джетлагу.

Згідно зі статистикою, близько третини людей не отримують рекомендовану кількість сну, що становить 7-8 годин на добу. Позбавлення сну може знизити продуктивність протягом дня і привести до довгострокових проблем зі здоров’ям, таких як діабет, ожиріння та навіть серцеві захворювання.

Попередні дослідження показали, що люди, чиї біологічний годинник не синхронізовані з роботою та соціальними графіками, з більшою ймовірністю будуть курити сигарети, вживати спиртне і страждати від стресу. Дослідження, проведене в університеті Аризони в 2017 році, виявило, що кожна година соціального джетлагу збільшує ймовірність розвитку захворювань серця на 11%.

Джерело: Радіо Максимум.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.