Чи потрібний Червонограду сміттєспалювальний завод?

Дата: 15.07.2017

Час від часу в Червонограді піднімається питання щодо побудови сміттєспалювального заводу. А оскільки Червоноградська міська рада зобов’язалася приймати відходи зі Львова та інших районів Львівщини, то таке питання стає дедалі актуальнішим. При цьому усім навколишнім населеним пунктам, прилеглим до Червонограда, високопосадовці, як облдержадміністрації, так і райдержадміністрації обіцяють уже незабаром збудувати в Червонограді такий завод. А такі обіцянки лунають для того, аби переконати населені пункти у доцільності приймання ТПВ зі Львова, бо, мовляв, буде куди його звозити для переробки. Але чи потрібний такий завод Червонограду? Про це кореспонденту газети “Вісник” розповів депутат Червоноградської міської ради від ВО “Свобода” Олег Дещаківський, який нещодавно повернувся з польського міста Білосток, де в складі делегації депутатів міської ради та громадських активістів побував, щоб подивитися, як працює сміттєспалювальний завод. Про це повідомляє кореспондент “КРИСТИНОПІЛЬ.INFO” з посиланням на газету “Вісник”.

Як зазначає депутат міської ради, член комісії з питань економічного розвитку, торгівлі і побутового обслуговування Олег Дещаківський в інтерв’ю газеті “Вісник” (№27 (1108) від 13 липня 2017 року), що представники фірми Eneris для побудови заводу в Червонограді хочуть брати кредит. Тому в депутата виникли сумніви, навіщо фірмі брати кредит 400 млн.zl., і який банк готовий дати його на 267 років?

“Для мене зрозуміло, що будуть економити, щоб отримати зиск. У випадку сміттєспалювального заводу, на думку приходить економія на витратних матеріалах, на технологічному процесі, а це однозначно призведе до більших викидів в атмосферу шкідливих речовин”, – зазначив Олег Дещаківський.

Водночас депутат задається запитанням, а який зиск з цього заводу Червонограду, коли, за словами працівників фірми Eneris, на заводі працюватиме приблизно 30-50 працівників. Тобто великих податків Червоноград не отримає, а екологічні проблеми цілком реальні.

“І ще про суттєвий нюанс я дізнався на заводі. При спалюванні сміття залишається до 30% у вигляді золи і шлаку. Виникає запитання: куди будуть діватися вже токсичні відходи в кількості до 100 тонн на день (це у двічі більше, ніж загалом відходи Червонограда на день). Ми бачили, що на заводів вони стоять спаковані у мішки в окремих ангарах. Я лише заглянув туди, але потім деякий час відчував, що в горлі “шкребе”, – підкреслив депутат міської ради Олег Дещаківський.

За словами поляків, у Польщі цей “жужіль” викладають як нижній шар на дороги. На запитання пана Олега, куди це вони будуть дівати в Україні, представники фірми Eneris відповіли, що не знають.

Підсумовуючи розмову Олег Дещаківський зазначив, що ми не зобов’язані приймати сміття з інших населених пунктів. В цій ситуації нам треба добре думати, щоб не прийняти неправильне рішення і не нашкодити місту, в якому живемо.

“На мою думку, нам треба рухатися у напрямі сортування відходів, купувати техніку, яка трамбуватиме сміття. У Європі відсортовують до 30% відходів, а в найближчі роки планують збільшити цец відсоток до 50%. Цим треба займатися, пропагувати сортування. Наш шлях у цьому.”, – резюмував свою розмову депутат Червоноградської міської ради від ВО “Свобода” Олег Дещаківський.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.