Де є українська мова ‒ там російські танки не пройдуть, – А. Ільєнко

Дата: 06.09.2017

Війна почалася, в тому числі, через те, що не було українських шкіл на Донбасі й у Криму. Там була тотальна русифікація й туди перш за все прийшла війна, туди прийшли російські танки. Там, де є українська мова ‒ там російські танки не пройдуть! Про це 5 вересня 2017 року під час обговорення в парламенті проекту закону №3491-Д про освіту заявив народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко.

Націоналіст переконаний, що голосування за цей законопроект вирішує долю мови української освіти на десятиліття, а тому депутати не мають права на помилку. Водночас парламентар наголосив, що за захистом права нацменшин на вивчення рідної мови в жодному разі не можна провадити подальшу русифікацію української освіти.

“Ми поважаємо всі національні меншини й ми маємо гарантувати всі права людей, зокрема право вивчати свою рідну мову. Але ми не можемо консервувати русифікацію української освіти. Навчальний процес у школах має відбуватися державною мовою”, ‒ зазначив свободівець.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 5 вересня ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 3491-д «Про освіту». «За» проголосували 255 народних депутатів. Законом запроваджується 12-річне навчання в школі і передбачає початкову освіту тривалістю 4 роки; базову середню освіту тривалістю 5 років; профільну середню освіту тривалістю три роки.

Також, відповідно до цього Закону узаконили викладання в дошкільних і початкових шкільних закладах державним коштом навчання мовами нацменшин.

“Ми не підтримуємо освітню реформу, яка перешкоджає поширенню та популяризації української мови. Коли говорять про реалізацію прав національних меншин, то маємо розуміти, що не йдеться про навчання кримськотатарською, білоруською чи івритом ‒ йдеться про поширення російської мови”, ‒ наголосив, 5 вересня 2017 року, народний депутат України від ВО “Свобода”, член парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Олег Осуховський в етері радіо “Ера”.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.