Депутати обласної ради вимагають виключити з переліку на приватизацію шахти «Львіввугілля»

Дата: 19.09.2017

Львівська облрада звернулася до Президента України, Кабміну та Верховної Ради щодо вилучення із переліку на приватизацію у 2017-2020 роках ДП «Львіввугілля», шахт «Межирічанська», «Відродження», «Лісова», «Великомостівська», «Степова», «Червоноградська», «Зарічна». Відповідне звернення озвучив під час сесії Львівської обласної ради 19 вересня 2017 року депутат від ВО “Свобода” Михайло Нискогуз.

 

“Для соціально-економічного розвитку Львівщини велике значення має вугільна галузь, тому забезпечення її стабільної роботи є пріоритетним напрямом діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області.

Найбільшим підприємством вугледобувної галузі області є ДП “Львіввугілля”, до складу якого входять шахти: “Великомостівська”, “Межирічанська”, “Відродження”, “Лісова”, “Зарічна”, “Степова”, “Червоноградська” та 13 допоміжних підприємств ‒ усього 20 відокремлених підрозділів.

Значну частину мешканців Сокальського району Львівської області становлять шахтарі, праця яких є доволі важкою й небезпечною, а тому потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій. Чисельність працівників на підприємстві станом на 01.01.2016 становить 9 276 осіб. Частка державної власності в статутному фонді ‒ 100%.

Сьогодні державне підприємство “Львіввугілля” опинилося в ситуації, коли подальше зволікання із усуненням проблем призведе до вкрай негативних наслідків. Причиною такого стану стала відсутність необхідного фінансування з боку держави вуглевидобувних підприємств, які з об’єктивних причин не можуть у повному обсязі заробляти гроші для свого функціонування.

Дефіцит на вуглевидобувних підприємствах власних коштів та необґрунтоване суттєве зменшення державної підтримки галузі за всіма бюджетними програмами, починаючи з 2015 року і до цього часу ‒ усе це разом призвело до зриву виконання програм із підготовки запасів та введення очисних вибоїв, проведення гірничих виробок, зростання заборгованості та неможливості виплачувати в повному обсязі поточну заробітну плату, що, безумовно, спричиняється до зростання соціальної напруги та протестних настроїв у шахтарських колективах.

Ситуація погіршується через значну зношеність основних фондів вуглевидобувних підприємств, до того ж оновлення потребує як стаціонарне, так і видобувне та прохідницьке обладнання на всіх підприємствах ДП “Львіввугілля”. Працівники не забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту, унаслідок чого придбання окремих засобів індивідуального захисту становить усього лиш 10-20 відсотків від рівня передбаченого правилами безпеки. Це та інші чинники призвели до збільшення загального виробничого травматизму.

У шахтарських колективах ДП “Львіввугілля” склалася вкрай напружена ситуація у зв’язку з нестабільною виплатою заробітної плати. Така ситуація протягом двох років тримає колектив ДП “Львіввугілля” у важкій соціальній напрузі, що може призвести до некерованих акцій протесту.

Зважаючи на вищевикладене, просимо внести зміни до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 ‒ 2020 роках, у тому числі тих, що можуть бути приватизовані після внесення змін до актів законодавства/передачі в комунальну власність, а саме: вилучити державне підприємство “Львіввугілля”, шахти “Межирічанська”, “Відродження”, “Лісова”, “Великомостівська”, “Степова”, “Червоноградська” та “Зарічна” із переліку підприємств, що підлягають приватизації”, ‒ йдеться у зверненні.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
631 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.