Для шахтарів закупляють саморятівники за завищеною ціною, які можна купити удвічі дешевше

Дата: 29.09.2017

ДП «Львіввугілля» уклало 25 вересня договір з ТОВ «Захистпром Трейд» про закупівлю саморятівників ізолюючих типу ШСС-1П на майже 4 млн грн. Про це повідомляється у системі Prozorro, пишуть “Наші гроші”.

Згідно з додатком до договору, «Львіввугілля» купує для своєї шахти «Степова» у Сокальському районі 421 саморятівник ШСС-1П KS за ціною 9449,92 грн за штуку (з ПДВ). Їх виробляють у Туреччині на підприємстві Dezega Sp Güvenlik Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş, що входить до холдингу DEZEGA. «Захистпром Трейд» представляє себе дилером турецького підприємства в Україні.

Окрім ТОВ «Захистпром Трейд» в аукціоні брало участь ТОВ «ДТК-Трейдінг». Під час аукціони фірми не знижували цін. «Захистпром Трейд» запропонував ціну, що лише на 33 грн була нижчою за ціну «ДТК-Трейдінг». Остання фірма пропонувала ті самі саморятівники турецького виробництва моделі ШСС-1П KS.

Цікаво, що у квітні цього року ДП «Львіввугілля» у своєму запиті до Міністерства економічного розвитку та торгівлі нарікало на те, постачальники саморятівників для шахтарів завищують ціни на свій товар.

«Ціна одного саморятівника ШСС-1П за результатами проведених у 2017 році аукціонів склала 8326,44 грн., минулого року ціна такого ж саморятівника складала 7407,84грн. (умови DDP). Виготовляються саморятівники на Донецькому заводі гірничорятувальної апаратури (ДЗГА) розташованому в м. Донецьк. Аналогічний саморятівник ШСС-1П в Росії коштує 6200 руб., тобто на українському ринку ціна одиниці завищена в 3 рази», – писали представники підприємства.

У тому ж запиті йшлося про те, що ТОВ «Компанія Промторг», яка постачала «Львіввугіллю» шахтні саморятівники виробництва ДЗГА у 2016-2017 рр., повідомила їм, що з квітня пропонуватиме лише саморятівники моделі ШСС-1П КS турецького виробництва за ціною 9500 грн за штуку, тобто ще дорожчі, ніж ті, які виробляли у Донецьку. «Львіввугілля» просило у міністерства пояснити, чи є повідомлення потенційного учасника тендеру підставою для збільшення очікуваної вартості закупівлі.

ПАТ «Донецький завод гірничорятівної апаратури», і турецьке підприємство Dezega Sp Güvenlik Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş належать до одного холдингу DEZEGA. http://www.dezega.com/about

При цьому роздрібна ціна саморятівників типу ШСС-1П інших виробників в Україні – до 4000 грн.

Варто додати, що за чотири дні до підписання договору у компанії змінилися власники та директор. Раніше директором та засновником була Веста Гайдук з Вугледара Донецької області. Тепер директором є Сергій Ракітянський з Донецька. Ракітянському належить також частка у 99% у статутному капіталі ТОВ. Частка в 1% належить іншому донеччанину Сергію Кулакову. До квітня цього року ТОВ «Захистпром Трейд», зареєстроване у грудні 2016 р. у Києві, мало назву ТОВ «Індастріал Сафеті».

Перший свій тендер ТОВ «Захистпром Трейд» виграло у травні цього року – ДП «Волиньвугілля» підписало з ним договір про закупівлю 340 саморятівників за ціною 9500 грн за штуку.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
623 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.