“Душі героїв кличуть нас: «Продовжуйте боротьбу так довго, поки не буде Україна вільною!».

Дата: 29.05.2017

Святкування Дня Героїв у Львові цього року вперше відбулось без святкових промов громадських діячів, інтелігенції та духовенства. Дехто з присутніх на святі зауважив, що влада не бажає, щоб на заходах, організованих нею, звучала справедлива критика на її адресу та слова обурення і перестороги народу. Але в такий спосіб важко сховатися від народного гніву та його справедливої критики. Бо навіть могутні греблі і дамби не спроможні стримати повноводні річки, які їх ламають вщент.
Після церковної заборони промовляти на території Київської та Львівської Архиєпархій священнику Михайлу Нискогузу, тепер додалась і заборона світської влади. Але підготовлений текст промови в честь Дня Героїв капеланом Львівського крайового братства вояків УПА священником Михайлом Нискогузом подаємо без скорочень, бо глибоко переконані, що вони мають звучати, як і інші.

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

Вітаю всіх присутніх на святі, героїв-повстанців, підпільників, військових ліцеїстів Героїв Крут, козацького отамана Всеволода Іськіва та українське козацтво, голову братства УПА п. Олеся Гуменюка, вітаю владу області і міста Львова, депутатів. Вітаю юних друзів молодіжної організації «Сокіл», справжнього героя, пораненого кулею в голову навиліт Ігоря Галушка, який ледве прийшовши до пам’яті уже рветься знову в бій, вітаю українське військо та всіх воїнів-героїв України.

Герої відізвіться із сивої давнини, з небесних висот і відкрийте тайну народження вашої незламності і героїзму. І наше серце виразно чує голос воїнів, св. Володимира, козаків Мазепи, січовиків Маківки, повстанців Холодного Яру і УПА, які відповідають: «Зродились ми великої години, з пожеж війни і полум’я вогнів, плекав нас гнів по втраті України , а найбільше нас запалювала на боротьбу любов до Бога та України».

Наші герої добре усвідомлювали і усвідомлюють, що Свободу ніхто не дарує, Свобода здобувається в бою героїзмом, залізом і кров’ю. І, ви, герої її здобували і здобуваєте. Дуже часто ви були воїнами бездержавної України, але бажали здобути державу, або вмерти в боротьбі за неї. Ви зривалися до бою за Свободу і невільники бездержавної Нації своєю кров’ю були охрещені на лицарів України.

Від Вас, нескорені герої-воїни УПА народилися новітні герої на Майдані, які продовжують захищати Україну від Московського загарбника, хоча злодії при владі, «депутати в законі» так інші коритники своїм свавіллям провокують вас зірватися і йти наводити порядок з ними. Але ваше мудре і мужнє серце добре знає, що ще не пора, але пора прийде…

А тепер біля пам’ятника великого героя С. Бандери ми зібралися, щоб від нескорених борців набратися такої любови до Бога, щоб закінчити будівництво такої України, за яку віддали життя герої.

А сьогодні запитуємо один одного, що ж нам робити, коли післямайданна влада дивує власний народ і цілий світ своєю жадібністю до наживи, корупцією та злодійством. А герої нам відповідають: «Влада є такою, якою ви її дозволяєте бути». В Австрії, в середині 50-их років ХХ ст., коли була загроза повної комуністичної окупації Радянським Союзом, 2 млн. австрійців вийшли на вулиці Відня з вервицями в руках і молитвою в серці. І вони перемогли. Нещодавно в Румунії, коли спробували звільнити корупціонерів, мільйони румунів своїми протестами зупинили цей процес. А ми споглядаємо на шоу з гелікоптерами, смішимо цілий світ і пришвидшуємо час, коли справжні герої скажуть, що вже пора наводити порядок. Пора скористатися порадами слуги Божого митрополита Андрея Шептицького  і будувати справжню українську хату.

Молися і працюй повчали  древні, і наша парафія із сотнями інших релігійних громад покладає свою надію на Господа.

В ці хвилини біля нас душі впавших героїв. Тут прийшли командири і бійці, що впали на полі бою, тут революціонери – підпільники, що в криївках розривали себе гарматами. Тут наші селяни, що з голими руками кидалися на ката, коли він викидав їх з рідних хат. Душі героїв кличуть нас: «Продовжуйте боротьбу так довго, поки не буде Україна вільною!».

Нехай кожен із нас пам’ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не згинув через його необачність. Це в першу чергу стосується тих, хто стоїть біля керма держави. А ми повинні їм це нагадувати, щоб вони не забували, що їхня дорога до керма державою пролита кров’ю цілих поколінь української нації, які ввіддали на служіння Богові та Україні найдорожче – життя.

Як вам далеко, теперішня владо, до героїв української нації. Народ чекає на ваше навернення і попереджає, що його терпіння не безкінечне. Перестаньнте бути баригами і позакривайте разом з російськими «Яндекс» та «Однокласники» свої ошфори.

Любіть і з повагою ставтеся до України та українського народу і докладіть свої зусилля до побудови такої Батьківщини, за яку віддали своє життя герої української нації.

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.