Економія бюджетних коштів за рахунок закриття бібліотек

Дата: 13.06.2017

08 червня чиновники Червоноградської міської ради винесли на розгляд сесії проект рішення про об’єднання бiблiотеки-фiлiї № 1 та бiблiотеки-фiлiї № 8 в бiблiотеку-фiлiю № 1 та бiблiотеки-фiлiї № 5 і бiблiотеки-фiлiї № 7 в бiблiотеку-фiлiю № 5 Червоноградської централiзованої бiблiотечної системи. Аргументуючи своє рішення економiєю бюджетних коштiв та необхідністю ефективного використання бібліотечних примiщень.
Нагадаємо, що на попередній черговій сесії в такий самий спосіб спробували ліквідувати два позашкільні дитячі заклади.

Як зазначила заступник міського голови м. Червонограда Н. Турко, що на 2017 рік на утримання бібліотечної системи виділено 4.5 млн. грн., з яких 444.8 тис. грн. на енергоносії. Тому було прийнято рішення про об’єднання бібліотек для того, щоб можна було скерувати більше коштів на розвиток та покращення матеріально-технічного стану  бібліотек.

“На сьогоднішній день більшість читачів користується послугами інтернету, і для того, щоб зберегти привабливість бібліотек, залучити до них читачів мусимо створити відповідні умови. Адже у вищезгаданих бібліотеках відсутні комп’ютери та інтернет”, – наголосила Н. Турко.

Натомість, депутат-свободівець О. Дещаківський наголосив, що у такий спосіб ми не вирішимо проблеми.

“Якщо хтось не ходить в бібліотеку через відсутність комп’ютерів та інтернету, то ми повинні забезпечити ними відповідні бібліотеки. І в такий спосіб заохотити молодь відвідувати бібліотеки, витягувати їх із впливу вулиці, а не навпаки закривати культурно-просвітницькі заклади в місті. Навпаки потрібно інтенсивно розвивати бібліотечну систему”, – підкреслив О. Дещаківський.

У свою чергу керівник відділу Червоноградської міської ради Т. Забава наголосила, що приймаючи дане рішення вони відштовхувалися від висновків комісії, яка моніторила та вивчала дане питання. Більше того скерували відповідного листа для погодження у Міністерство культури, з відки отримали позитивну відповідь. Тому немає жодних законодавчих перешкод для об’днанна бібліотек.

“Якщо не має бажання об’єднувати бібліотеки, тоді скеровуйте відповідну кількість коштів на їх утримання”, – в ультимативній формі до депутатів звернулася Т. Забава.

Про доцільність об’єднання говорила у своєму виступі і керівник бібліотечної системи м. Червонограда         Н. Покотило, у такий спосіб проявивши жіночу солідарність.

У свою чергу міський голова А. Залівський зазначив, що бюджетних коштів недостатньо для утримання закладів освіти, культури та спорту, бо основна сума грошей скеровується на зарплати. Також повідомив, що наперед знає, як будуть голосувати депутати, і що в залі не назбирається достатньої кількості голосів.

Як підсумок на пропозицію міського голови депутати зняли з порядку денного дане питання і домовилися спільно його доопрацювати.

Яка подальша доля чекає на червоноградські бібліотеки: чи знайдуться кошти для їх утримання, чи їх прихватизують бізнесмени для ведення там підприємницької діяльності? Питання залишається відкритим.

 

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.