Факти і міфи про користь супу для вашого здоров’я

Дата: 28.01.2018

Всі ми любимо супи: борщ та інші різновиди рідкої і теплої, приємної та корисної страви. Однак останнім часом все частіше проскакують ідеї і інформація про те, що супи насправді, поряд зі своєю користю, здатні завдати шкоди організму. Чи так це – розберемося разом!

Правда чи вигадка

Відповідно до думки ряду гастроентерологів та педіатрів, супи знижують концентрацію травного шлункового соку і тим самим погіршують засвоєння їжі

Насправді все інакше – рідка складова миттєво залишає шлунок і в ньому відбувається лише розщеплення твердих залишків супу. При цьому в шлунку відбувається розкладання тільки білків, а жири і вуглеводи відправляються в кишечник. Таким чином, волога, яка відразу покидає шлунок, не тільки не шкодить засвоєнню їжі, а й перетворюється в «запас», який організм може використовувати при дефіциті її при травленні.

Також існує переконання, що м’ясний бульйон надмірно швидко засвоюється кишечником, але печінка нездатна так швидко подужати і переробити рідину

 Нібито, м’ясний екстракт з певною кількістю отрут, минаючи печінку, відправляється «гуляти» по організму. Насправді все інакше – навіть якщо продукти з першої страви приготувати окремо, як друге, то гіпотетичну шкода для органів травлення не виключається. Рідина, як ми з’ясували раніше, дуже і дуже корисна для організму, а шкода від споживання їжі можуть отримувати лише люди з хворими нирками, так що справа зовсім не в супах.

Ну і класика – при варінні більшість корисних речовин залишають страву

А що, жарка або парка щадять вітаміни і мікроелементи? Насправді, варіння – найбільш щадний метод приготування яких би то не було страв. Реальні втрати корисних речовин несуть лише страви, що після варіння відокремлюються від рідини – а це макарони і картопля, наприклад.

Ось і думайте тепер, чи корисний суп настільки, наскільки це прийнято вважати. Само собою, відповідь очевидна! Приємного апетиту і побільше бульйону на обід!

Джерело: HeadInsider

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
665 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.