Михайло Нискогуз: Вимагаємо затвердити програму поводження з ТПВ не лише у Львові, але й області

Дата: 15.07.2017

Фракція ВО “Свобода” проголосувала за затвердження Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові на 2017‒2019 роки, але з великими застереженнями і виключно через те, що сьогодні львів’яни опинилася у дуже скрутному становищі. Водночас фракція ВО “Свобода” вимагає у влади Львівщини якнайшвидше подати на розгляд обласної ради програму поводження з твердими побутовими відходами у Львівській області. Відповідну заяву фракції 13 липня 2017 року під час позачергового засідання сесії оголосив депутат Львівської обласної ради від фракції ВО “Свобода” Михайло Нискогуз. Про це повідомляє Прес-служба Львівської обласної організації ВО “Свобода”.

Зокрема, націоналіст зазначив: “Фракція ВО “Свобода” стурбована відсутністю програми поводження з твердими і побутовими відходами, що стосується усієї області. Відповідно до статті 21 Закону України “Про відходи”, органи місцевого самоврядування забезпечують затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням. Відповідно до статті 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласні ради делегують відповідним місцевим державним адміністраціям повноваження щодо підготовки і внесення на розгляд ради проєктів цільових програм, в тому числі й щодо поводження з твердими побутовими відходами. 5 квітня 2017 року Львівській ОДА було доручено до 15 травня напрацювати та подати на розгляд обласної ради проєкт поводження з твердими побутовими відходами. Рішення обласної ради виконано не було, натомість із двомісячним запізненням з’явилася програма, що стосується лише міста Львова, у якій розробник посилається на форс-мажорні обставини і закликає голосувати за голу цифру розміром 600 мільйонів гривень без всякого поділу цієї суми за відповідними напрямками. До того ж не наведено конкретних розрахунків щодо вивезення та прийому сміття на полігони. Тобто порушено метод програмно-цільового планування. З цього напрошується висновок, що б’юджетні кошти, як завжди, будуть розподіляти кулуарно та в ручному режимі. Окрім того, ми не впевнені, що 18 полігонів области зможуть довго приймати великі обсяги львівського сміття. Уже маємо сьогодні одні Грибовичі, де рекультивацію сміттєзвалища не здійснено й досі. Можемо отримати 18 нових Грибовичів, якщо не буде чіткої стратегії і планової роботи влади у цьому напрямку. Громада міста Львова, з б’юджету якого спрямовують кошти, мусить теж контролювати використання цієї субвенції. Цього у програмі, на жаль, не передбачено.

Фракція ВО “Свобода” буде голосувати за програму, але з великими застереженнями і виключно через те, що сьогодні громада міста Львова опинилася у дуже скрутному становищі.

Одночасно, ми вимагаємо у влади Львівщини у якнайшвидші терміни подати на розгляд обласної ради програму поводження з твердими побутовими відходами у Львівській області”.

Також свободівець нагадав, що фракція ВО “Свобода” ще 21 червня 2017 року звернулася до голів обласної ради та обласної державної адміністрації про скликання позачергової сесії обласної ради щодо розв’язання сміттєвої кризи. “На жаль, свободівці отримали відповідь про недоцільність скликання такої сесії, хоча напруга у цьому питанні нікуди не зникла і проблема так і не розв’язана. Коли мова зайшла про розподіл 600 мільйонів гривень, то скликання позачергової сесії раптом стало доцільним”, ‒ зазначив Михайло Нискогуз.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.