Михайло Волинець про справжні причини трагедії на шахті “Степова”.

Дата: 09.05.2017

На шахті «Степова», ДП «Львіввугілля», де 2 березня сталась аварія, яка призвела до смерті восьми гірників, були суттєві порушення правил охорони праці.
Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» на телеканалі ZIK заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Зокрема, гість програми наголосив, що через хронічний брак коштів системи безпеки шахти перебували в неробочому стані.

«Застосували не той кабель, який забороняється правилами техніки безпеки. Не спрацював автоматичний захист, яким мав би спрацювати у випадку пошкодження кабелю. Не спрацювала апаратура автоматичного газового захисту, система «УТАС»  – уніфікована телекомунікаційна система диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами, це все було вимкнуто. Все це не проходило повірку.

Службова недбалість призвела до самозагоряння метану у виробці на конвеєрному штреку і спалаху. Бо якби відбувся повномасштабний вибух, а це могло відбутись, бо в тупику була велика кількість газу, однак в такій кількості, що він міг горіти, але не вибухнути. Тобто там був високий відсоток метану і не вистачало необхідної кількості кисню для того, щоб утворилась гримуча суміш для потужного вибуху. Якби це відбулось, то загинули б 173 шахтарі – всі ті, хто був у першій зміні, яка знаходилась в цьому крилі», – розповів голова Незалежної профспілки гірників України.

Михайло Волинець завив, що 200 млн гривень, обіцяних Прем’єр-міністром України на вирішення проблеми охорони праці на шахті так і не надійшло: «Зараз спеціалісти-вугільники розуміють, що фактично нічого не зроблено після аварії на шахті «Степова» на всіх підприємствах вугільної промисловості. Одразу після вибуху, 2 березня Прем’єр-міністр вдало пропіарився. Ми хочемо подякувати йому, що він приїхав на шахту, де відбулась аварія в той же день, він зробив голосні заяви-обіцянки, зокрема, виділити 200 мільйонів на вирішення проблеми охорони праці з резервного фонду Кабінету міністрів, однак грошей не виділено.   Якісь заходи там відбуваються, ми відслідковуємо цю всю ситуацію. Аварійна лава, на якій стався вибух, уже більше як два місяці не запущена в роботу. Гірничий тиск постійно такий, що там покрівля постійно сиплеться. Шахтарі постійно намагаються підхопити породу і далі запустити лаву в роботу».

Нагадаємо, 2 березня у с. Глухів Сокальського району Львівської області на шахті №10 «Степова» ВАТ «Львіввугілля» на горизонті 550 м внаслідок вибуху стався обвал гірської породи.

За офіційними даними, на шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці – 34 гірники, з яких вісім загинуло.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
634 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.