ІНФОРМАЦІЯ про стан протидії злочинності на Львівщині за 2017 рік

Дата: 03.02.2018

На засіданні сесії Львівської обласної ради Начальник ГУ Національної Поліції у Львівській області Валерій середа прозвітував перед депутатами й громадськістю за стан протидії злочинності у минулому році, та закцентував проблему на статистиці злочинів й їх розкриттю

 Серед основних питань, які найбільше турбують населення Львівщини, чільне місце посідає забезпечення належного правопорядку та боротьба зі злочинністю.

 Висвітлюючи стан протидії злочинності, щонайперше варто відзначити збільшення кількості звернень та повідомлень громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. У 2017 році цей показник незначно змінився та відзначається досягнення відносної стабільності (343 тис.).

Суттєво покращилася питома вага розкриття злочинів – від 24,6 % у минулому році до 40,3 % у 2017, що є вищим середньодержавного показника – 40 %.

Щодо розподілу кримінальних правопорушень за ступенем тяжкості, то протягом 2017 року по області зареєстровано 9799 тяжких та 557 особливо тяжких злочинів (без урахування закритих), що відповідно на 68 злочинів більше та 19 – менше, ніж у минулому році.

Грабежів зареєстровано на 22,8 % менше, як торік – 985, їх розкрито всього 402.  Щодо хуліганств, то спостерігається позитивна динаміка як відносно зменшення кількості зареєстрованих злочинів (171 або на 37,6 % менше, ніж минулого року), так і стосовно їх розкриття (розкрито 52,6 %, що на 15 % більше минулорічного показника та на 0,5 % більше середнього по державі).

 Незважаючи на позитивну динаміку протидії вищевказаним категоріям злочинів, на сьогодні залишаються проблемні питання в частині розкриття окремих видів кримінальних правопорушень. Так, протягом 12 місяців поточного року вчинено 39 умисних убивств, що на 16 менше, ніж торік. Однак, розкрито 32 або 82 % при середньодержавному показнику 89,4 %. За результатами 2017 залишилися нерозкритими 7 убивств.

 Значна частка зареєстрованих кримінальних правопорушень припадає на крадіжки, яких зафіксовано понад 14 тис., хоча вказана кількість на 27,5 % менше, ніж минулого року. Їх розкрито 4798 або 32,6 %, що на 1,4 % нижче середнього показника по Україні (34 %). Практично всі зареєстровані крадіжки (94 %) є крадіжками приватного майна, питома вага розкриття яких на 0,4 % нижче середньодержавної та становить 32 %.

  Крім того, потребує суттєвого покращення ефективність роботи з протидії незаконному обігу зброї. Незважаючи на пріоритетність вказаного напряму, збільшення на 48,1 % числа виявлених злочинів цієї категорії, результати роботи з їх розкриття є незадовільними.

Важливою проблемою Львівської поліції є недостатня кількість особового складу, від чого залежить належна реалізація завдань, які ставляться перед поліцією. Так, кількість поліцейських із розрахунку на 100 тис. населення у Львівській області складає 177, що є одним з найнижчих показників у державі.  Але й у вказаному питанні ми також досягли певних позитивних змін. Керівництвом Національної поліції України додатково виділено 117 посад дільничних офіцерів поліції, 26 посад операторів комп’ютерного набору в call-центр «102».

  Неодноразово наголошувалося на важливості встановлення систем відеоспостереження для профілактики та боротьби зі злочинністю. Попередньо такі системи були встановлені у ряді міст Львівської області. Проте, на сьогодні проводяться заходи зі створення більш ефективних мереж. Зокрема, у м. Мостиська вже встановлена система відеоспостереження, яка здійснює передавання відеоінформації у Мостиське відділення поліції та може надавати відеопотік до ситуаційного центру ГУНП у Львівській області. Крім того, завдяки аналітичним програмам на сьогодні можливо у відеофайлах розрізнити номерні знаки транспортних засобів та риси обличчя осіб. У інших містах Львівської області – Бродах, Буську, Яворові, Новояворівську, Жовкві, Червонограді та ін. подібні проекти перебувають на різних етапах реалізації та плануються до запровадження у поточному році.

 Підсумовуючи вищесказане, зауважу, що забезпечення належної профілактики та протидії злочинності залежать не лише від якості роботи поліції. До виконання вказаних завдань слід активніше залучатися громадськості, органам місцевої влади та самоврядування, які в межах своєї компетенції здатні удосконалювати інфраструктуру населених пунктів, проводити заходи, спрямовані на правове виховання населення, передусім молоді, створювати громадські формування з охорони громадського порядку, розробляти та впроваджувати стандарти безпеки від правопорушень тощо.

Лише спільними зусиллями та узгодженими заходами ми досягнемо вагомих результатів у боротьбі зі злочинністю – зауважив у свому виступі Валерій Середа

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
665 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.