Кабмін затвердив порядок призначення соцдопомоги непрацюючим громадянам

Дата: 30.12.2017

Кабінет Міністрів затвердив порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим громадянам, які досягли пенсійного віку, але не отримали право на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив на засіданні.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Тимчасова допомога зазначеним громадянам призначається з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Призначення допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій строком на 6 місяців і перераховується кожні 6 місяців з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу сім’ї і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

Розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для громадян, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Допомога не призначається, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Допомога також не призначається, якщо хтось з членів сім’ї протягом року до звернення за соцдопомогою купив земельну ділянку, квартиру, автомобіль, товари або послуги з будівництва, ремонту квартири, транспортного засобу, телефонного зв’язку (крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми) на суму понад 50 тис. гривень.

Якщо громадянин приховав дані або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майно, в результаті чого були виплачені надмірні кошти, органи соцзахисту визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану порушника.

У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно вирішується питання про їх стягнення у судовому порядку.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, реалізація постанови потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету на 2018 рік 136 млн гривень.

Як повідомлялося, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу, що передбачає підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і щорічним поступовим підвищенням до 35 років до 2028 року.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
631 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.