Крадіжка, зловживання та шахрайство – «гріхи» червоноградських чиновників

Дата: 21.02.2018

Про крадіжки, зловживання та порушені 56 кримінальних проваджень проти чиновників Червоноградської міської ради, про це читайте далі у матеріалі від журналістів ІА “Вголос”

Став мером – виписав собі премію

Міський голова Червнограда – бізнесмен  Андрій Залівський. Він відзначився тим, що ставши міським головою Червонограда чи не перше, що зробив – це виписав собі премію.

Так, одним рішенням сесії мер Червонограда отримав надбавку у 50% від посадового окладу «за виконання особливо важливої роботи», виплату щомісячного преміювання та щорічного преміювання до Дня місцевого самоврядування у розмірі посадового окладу, щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі середньомісячної заробітної плати

За це, звісно, його покарали у суді, проте не суворо –  попередженням.

«Будучи міським головою м. Червонограда під час проведення першого пленарного засідання першої сесії Червоноградської міської ради виніс на розгляд та поставив на голосування питання «Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та встановлення умов оплати праці міському голові м. Червонограда», проголосувавши «за» прийняття відповідного рішення», – йдеться у постанові Червоноградського міського суду.

Крадіжка, зловживання та шахрайство – «гріхи» червоноградських чиновників.

Та це не найбільша «заслуга» міського голови. Щоб не бути голослівними, кореспондент «Вголосу» звернувся з інформаційними запитами у правоохоронні органи щодо того, чи порушені кримінальні провадження  проти структурних підрозділів та комунальних підприємств Червоноградської міської ради. Як виявилось – їх багато.

Так, у прокуратурі Львівської області повідомили, що проти чиновників Червоноградської міської ради відкрито п’ять кримінальних проваджень.

«Згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань у провадженні СВ Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області перебуває п’ять кримінальних проваджень стосовно структурних підрозділів Червоноградської міської ради», – йдеться у відповіді на запит «Вголосу».

  • 7.03.2017 року проти чиновників міськради Червонограда було відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст. 191 ККУ –  привласнення чи розтрата чужого майна. Карається штрафом, обмеженням або позбавленням волі
  • 14.04.2017 року було відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Злочин карається позбавленням волі терміном від п’яти до восьми років.
  • 4.07.2017 року було відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем. Карається виправними роботами на строк до двох років, арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  • 15.08.2017 було порушено кримінальне провадження за ч.1 ст.367 ККУ –  службова недбалість. Карається штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  • 5.10.2017 відкрито провадження за ч.3 ст.191 ККУ –  привласнення чи розтрата чужого майна. Караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як повідомили «Вголосу», попри відкриті кримінальні провадження, підозр не вручили жодному з їх фігурантів:

«Досудове розслідування у даних провадженнях триває та перебуває на контролі Червоноградської місцевої прокуратури. Разом з тим, на даний час, особам про підозру не повідомлялось».

Та це ще не все. На інформаційний запит «Вголосу» у Національній поліції Львівської області повідомили, що з 2015 по 2017 роки проти КП «Червоноградводоканал» було порушено 9 кримінальних проваджень, з них: 6 за ч.1 ст. 185 ККУ – таємне викрадення чужого майна (крадіжка). Карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. 2 кримінальні провадження за ч.3 ст. 185 ККУ – крадіжка, поєднана з проникненням у житло. Карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Та одне кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 ККУ – заволодіння чужим майном . Карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Проти КП «Червоноградтеплокомуненерго» відкрито аж 13 кримінальних проваджень. З них 8 проваджень за статтею 185 ККУ (крадіжка). Два кримінальні провадження за статтею 364 ККУ (зловживання владою), одне за ч.1 ст. 190 ККУ (шахрайство) та одне за ч.1 ст. 175 ККУ – безпідставна невиплата заробітної плати більше ніж за один місяць, вчинена умисно керівником. Карається штрафом або позбавленням волі на два роки.

Щодо КП «Червонограджитлокомунсервіс» порушено 12 кримінальних проваджень, з них: 5 кримінальних проваджень за ознаками ч. 2 ст. 389 ККУ – ухилення від відбування громадських чи виправних робіт. Карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі терміном до трьох років. П’ять кримінальних проваджень за ознаками ст. 185 ККУ (крадіжка), одне – за ст. 356 ККУ – самоправство. Та одне кримінальне провадження за ч.1 ст. 172 ККУ – незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю.

Стосовно діяльності КП «Комунальник» зареєстровано 11 кримінальних проваджень: 8 – за ст. 185 ККУ (крадіжка), 3 – за 191статетею ККУ (привласнення і розтрата майна).

На КП «Ринок «Левада» зареєстровано 2 кримінальних провадження: за ч.1 ст. 358 (підробка службових документів) та за ч.1 ст. 382 (невиконання судового рішення).

Проти КП «Нептун» теж відкрито два провадження , які стосуються підробки документів та крадіжки.

За фактом розтрати чужого майна зареєстровано два кримінальних проваджень проти  КП «Червоноградський ринок». З інсайдерських джерел «Вголосу» також відомо, що на даному комунальному підприємстві працевлаштовують, так званих, «мертвих душ». А незгодних з думкою керівника комунального підприємства – просто звільняють.

Деталі розслідувань проти чиновників правоохоронці нам так і не пояснили, посилаючись на «таємницю слідства»:

«Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», таємною визначається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю та таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю. Згідно з вимогами ч.1 ст. 222 Кримінально процесуального кодексу України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливими», – йдеться у відповіді.

Кореспондент «Вголосу» з прохання роз’яснити ситуацію щодо відкритих проти комунальних підприємств та структурних підрозділів Червоноградської міської ради кримінальних проваджень, звернувся з інформаційним запитом до мера міста. Проте там нам не прокоментували ситуації, спрямувавши запит у поліцію.

Марія Бойко, “Вголос“.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
654 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.