Львівська обласна рада заявляє, що реальної судової реформи не відбулося

Дата: 06.12.2017

Президент Порошенко фактично замкнув на собі всі важелі впливу на судову систему, а реальної реформи не відбулося. Про це йдеться в заяві Львівської обласної ради, яку депутати ухвалили 5 грудня 2017 року на сесії з ініціативи фракції ВО «Свобода».

У заяві, зокрема, йдеться:

«Нещодавно було завершене формування Верховного суду України, який має стати ключовою інстанцією в контексті судової реформи і стояти на верхівці всієї системи правосуддя. Президент заявив, що це буде найкращий склад Верховного Суду за всі роки незалежності, і що вперше склад суду був сформований на основі відкритого конкурсу, а від процедури відбору були відсторонені всі політичні органи, включаючи президента. Насправді реальність виглядає інакше.

Головою нового Верховного суду України було обрано Валентину Данішевську. Водночас відомо, що Данішевську підперли одіозним заступником Богданом Львовом, прізвище якого раніше спливало в кількох скандалах. Громадськість заявила про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основні причини висновку – втручання в автоматизовану систему документообігу суду, ухвалення сумнівних рішень, ймовірна причетність до корупційних правопорушень, невідповідність стилю життя задекларованим доходам.

Також відомо, що на так званому конкурсі серед переможців – майже 80% старих суддів, щонайменше 25 із них – недоброчесних. 

Вища кваліфікаційна комісія суддів ( із зарплатами в 225тис. гривень на місяць) не спромоглася оприлюднити мотивовані письмові рішення стосовно доброчесності кандидатів, як того вимагає закон.

Тож Президент Порошенко фактично замкнув на собі всі важелі впливу на державну політику в судовій сфері. Не випадково автором усіх законопроектів, ухвалених в межах реформи з 2015 року включно зі змінами до Конституції, є саме президент. 

Тобто реформи не відбулося. І в переважній більшості судді й надалі завдячуватимуть кар’єрою політикам. Допоки це не зміниться – значних позитивних зрушень в судовій системі чекати годі».

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.