Львівському вугільному басейну — 60

Дата: 22.12.2017

21 грудня у Народному домі м. Червонограда шахтарська спільнота Львівщини урочисто відзначила 60 річницю, відколи перші тонни прибузького вугілля піднялися на-гора.

“Привітали гірників перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко, т.в.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Олег Акімов, очільники шахтарських профспілок – Віктор Турманов та Михайло Волинець”, – зазначається у повідомленні прес-служби Сокалської РДА.

Присутні  вшанували хвилиною мовчання загиблих гірників та воїнів АТО.

Фільм до 60-річчя вугільного басейну Львівщини виразно відобразив довгу історію шахт у розповідях першопроходців-шахтобудівників та сучасних гірників.

Вугільників відзначили грамотами.

Довідково

Львівсько-Волинський вугільний басейн розташований на північному заході України у верхній течії річки Західний Буг і є південно­східною частиною Люблінського вугільного басейну, що знаходиться на території Польщі. Площа Львівсько-Волинського вугільного басейну – 1400 квадратних кілометрів, протяжність 190 км, середня ширина приблизно 60 км.

Упродовж 1949–1950 років визначилися шахтні поля п’яти майбутніх шахт. У наступні роки геологи завершили розвідку шахтних полів і встановили, що загальні запаси вугілля Львівсько-Волинського басейну мають досягати 1,75 млрд тонн, з них близько 23 % на території Волині.

В межах Львівсько-Волинського басейну виявлено 4 кам’яновугільні родовища: Нововолинське, Забузьке, Межиріченське і Сокальське. Здебільшого пласти вугілля простої будови, але є і складні пласти з двох-трьох пачок. Вугілля залягає на глибині 315 до 535 м, майже як і в Донбасі. Глибина залягання вугілля збільшується у південному напрямку. За простяганням потужність різко змінюється від 2,4 до 1 м, а тоді і менше.

Кам’яне вугілля басейну в основному марок Г і Д. Вугілля Нововолинського родовища найменше метаморфізоване. В. З. Єршов вважає, що в межах Львівсько-Волинського басейну спостерігається підвищення метаморфізму вугілля у зв’язку зі збільшенням зональної потужності вугленосної товщі, тобто така закономірність, як і в Донецькому басейні. Вугілля басейну доброї якості. Воно містить в собі: 10-12 % вологи, 29-45 % летких на горючу масу, 1,5-3,5 % загальної сірки. Теплоздатність вугілля 7700-8300 кал/кг. Вугілля Львівсько-Волинського басейну зараз використовується як енергетичне паливо, але цілком можливо, що вугілля західної частини басейну може бути використане і для коксування.

З липня 1947 р. за 4 км від м. Володимира-Волинського були знайдені промислові пласти вугілля.

Ресурси і запаси:

Балансові запаси вугілля — близько 970 млн т.

Загальні запаси вугілля тут не перевищують 1 % від розвіданих у державі, глибина залягання — 300–650 м, потужність пластів — 0,5-1,0 м, видобувають 14 млн т вугілля.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
623 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.