Великі Мости відмовились приймати львівське сміття.

Дата: 27.04.2017

27 квітня 2017 року на позачерговій сесії Великомостівської міської ради депутати заборонили розміщення твердих побутових відходів, що утворюються в м. Львові на полігоні Великомостівської міської ради.

Меморандум про співпрацю Львова з полігонами ТПВ Львівської області не підписали мери 6 з 19 міст.  Зокрема від підписання документу утримались міські голови Стрия, Рави-Руської, Старого Самбора, Белза, Самбора та Бродів.

Проблема приймання ТПВ не оминула й Сокальський район. На сьогодні в Великих Мостах за ініціативи депутатів-свободівців було скликано позачергову сесію міської ради, для того щоб обговорити важливе питання – Заборонити Львову вивозити сміття на Великомостівський полігон.

Згідно підписаного меморандуму Львівське сміття планувалось завозити на “стихійне” сміттєзвалище яке знаходиться поблизу села Стремінь.
Присутні на сесії мешканці села були дуже обурені цим.  Громада висунала єдину вимогу – відмовити Львову у прийнятті сміття.

Сільський голова с. Реклинець Наталя Білань  зауважила : “Проблема з вивезенням та утилізацією сміття – це проблема, яка є нагальною для кожної територіальної громади , і в нас в селі є проблеми зі сміттям. Правда не такі масштабні як у Львові. Але  нас дуже сильно обурив той факт, коли нещодавно на територію нашої сільської ради незаконно, без жодного на це дозволу вивантажили три сміттєвози львівського сміття. Нам довелось своїми силами прибирати його. Прокуратура й Поліція винних не знайшли. Зауважу, що цей полігон не підходить для складування такої кількості сміття, як це прописано в Меморандумі. Діти хворіють, в селі сморід. Вітер роздуває сміття по всій окрузі.  Я закликаю депутатів міської ради не приймати сміття зі Львова.”

На сесії Великомостівської міської ради був присутній  депутат Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Михайло Нискогуз. Під час виступу він зауважив, що міський голова не мав морального права без громадських слухань і обговорень, не порадившись з думкою громади, одноосібно підписати цей “сміттєвий” Меморандум.

“Надзвичайно важливо зберегти в нормі екологічну ситуацію в нашому регіоні, а вже після цього допомагати Львову. Ті об’єми, які пропонує міський голова Великих Мостів є неприйнятними для такого сміттєзвалища як у Великих Мостах.  Варто зазначити, що 10т. сміття, які пропонується Меморандумом приймати зі Львова на Великомостівське сміттєзвалище кожного дня, громада Великих Мостів та навколишніх сіл назбирує за тиждень”, – зазначив Михайло Нискогуз.

Депутат Львівської міської ради Іван Рудницький   намагався переконати місцеву громаду надати дозвіл для підписання угоди про прийняття ТПВ зі Львова й тим самим допомогти Львову вирішити проблеми, які виникли із вивезенням сміття.

Міський голова Великих Мостів Я. Ройко доводив присутнім, що лише після облаштування місцевого полігону, на яке обіцяють виділити 10 млн. гривень, ми зможемо укласти угоду з Львівською міською радою. Бо на сьогоднішній день у Великих Мостах не має належно впорядкованого полігону для складування сміття.

Але аргументи міського голови Я. Ройка та представника Львівської міської ради не переконали депутатів місцевої ради і вони залишились непохитними у прийнятті рішення, прислухавшись до громади міста, проголосували проти надання дозволу на вивезення Львівського сміття на територію Великомостівського сміттєзвалища.

Як зазначив один з ініціаторів та організаторів позачергової сесії Великомостівської міської ради депутат-свободівець Роман Кісілевич, що спільними зусиллями депутатського корпусу міської ради та громади міста вдалося зупинити свавілля міського голови Я. Ройка, який одноосібно, не прислухавшись до думки громади, яка його обрала, вирішив зробити Великі Мости відстійником для Львівського сміття.

“Ми не дозволимо міському голові нехтувати думкою громади, ми будемо відстоювати думку наших виборців та ламати усі схеми, які на протязі років вибудував Я. Ройко, думаючи, що вони приведуть його до чергової перемоги на виборах. Господарем у Великих Мостах є територіальна громада, а не міський голова із наближеним до себе оточенням. А з числа депутатів, які проігнорували думку громади Великих Мостів – це представники Народного Руху: Струк І., Гриценко І, Рибак Б. Церкуник Л., на чолі з міським головою Я. Ройком, а ще один депутат Годісь М. демонстративно покинув залу під час голосування”, – наголосив Роман Кісілевич.

Загалом 17 депутатів проголосували “за” заборону приймання Львівського сміття у Великих Мостах, 5 утрималось, проти не голосував жоден із депутатів

 

 

 

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.