Мінінфраструктури: скасування безкоштовного проїзду для пенсіонерів – незаконне

Дата: 07.02.2018

Скасування пільгового проїзду для пенсіонерів за віком в громадському транспорті є незаконним, про це йдеться у відповіді на інформаційний запит скерований ГО «Розвиток Громади» до Міністерства інфраструктури України.

Як зазначає Мінінфраструктури, постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354, яка передбачає право пенсіонерів на пільговий проїзд у громадському транспорті, є чинною. А автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, забороняється відмовляти пільговикам, окрім випадків передбачених законодавством.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», передбачено відповідальність суб’єкта підприємницької діяльності за безпідставну відмову від пільгового перевезення у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, приватні перевізники, які працюють на автобусних маршрутах Львова та області, вирішили запровадити з 20 січня стовідсоткову оплату за проїзд для пенсіонерів за віком. Відповідну заяву 17 січня оприлюднила Асоціація перевізників Львівщини.

Також з 1 лютого приватне АТП 14631 відмовилося надавати право пільгового проїзду практично для всіх категорій громадян окрім учасників АТО.  Свої дії перевізники обґрунтовують відсутністю компенсацій за пільгові перевезення пасажирів з бюджету.

Однак, як свідчить інформація Міністерства інфраструктури України, незалежно від компенсацій чи наявності договорів про пільгові перевезення з перевізником, закони України про пільгові категорії продовжують діяти, право пільговиків на безкоштовний проїзд нікуди не зникає, не може бути обмежене і має бути забезпечене перевізником.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
658 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.