«Мовний закон»: чому обурені наші сусіди
Дата: 30.05.2018

Суперечки викликала стаття, що скоротила навчання мовами національних меншин до 4 класів початкової школи. Раніше вони могли отримувати середню освіту рідною мовою, пише enigma.club.
За новим законом, починаючи з 5 класу, усі предмети викладатимуться лише державною — українською мовою. Водночас вивчення рідної мови не обмежуватиметься.
В Україні мешкає близько 200 тисяч болгар, 150 тисяч угорців, стільки ж румунів і 140 тисяч поляків. За даними Міністерства освіти, наразі в Україні працює 735 шкіл, де викладають не українською мовою: 16 020 дітей навчаються угорською, 16 139 — румунською, 1785 — польською. Російська — основна мова викладання для 356 тисяч учнів. Майже три з половиною тисячі дітей в Україні всі предмети вивчають іноземними мовами, які не є мовами нацменшин, приміром, англійською.
Лідери східноєвропейських країн упевнені: закон обмежує в правах нацменшини. Офіційна відповідь України дзеркальна — саме незнання української дітьми інших етнічних групі обмежує їхні права. Не знаючи державної мови, вони мають менші шанси вступити до вишів, отримати роботу, почати політичну кар’єру в Україні і навіть захищати власні інтереси.
Джерело: enigma.club
Не встигаєте читати все?
Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.
Дякуємо за вашу підписку!
Помилка! Повторіть спробу ще раз!