На Львівщині є тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити.

Дата: 16.05.2017

За словами лікаря-епідеміолога ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Уляни Федоряченко, на Львівщині, як і в Україні, є тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити.
Торік на Львівщині захворюваність на гепатит А зросла на 34,6 % (105 випадків проти 78 у 2015 році), на вірусний гепатит В зросла на 24,7 % (136 випадків проти 109). Захворюваність на вірусний гепатит С залишилася на рівні минулорічних показників – 31 випадок.

Наприкінці тижня, 19 травня, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитами. Уперше його відзначили у 2008 році. Головна мета таких заходів – донести до людей інформацію про симптоми, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також пов’язаних з ними захворювань, привернути увагу урядів і неурядових організацій до цієї проблеми , необхідності надавати підтримку людям, які хворіють на гепатити В і С.

За даними статистики, в середньому, кожна 20 людина у світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Однак рівень обізнаності людей про ці захворювання вкрай низький. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають “лагідним убивцею”. Хворий навіть не здогадується, що підступний вірус тихо руйнує його організм.

Загалом виділяють вісім типів вірусів гепатитів: A, B, C, D, E, J, F, TT . Вірусні гепатити А та Е – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки тощо.

Гепатити B і C передаються при порушенні цілісності шкірних покривів: під час переливання крові та її компонентів при використанні нестерильних інструментів та виробів медичного призначення, під час пологів, операцій, пірсингу, татуювання, а також статевим шляхом і через засоби особистої гігієни (зубну щітку, бритву, ножиці).

Вираженість симптоматики при гепатиті залежить від типу вірусу. Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності.
Утім, гепатит може перебігати і безсимптомно або із слабо вираженою симптоматикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї захворювання.

Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише кип’ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники, вживати якісні продукти харчування. У побуті необхідно користуватися індивідуальними засобами особистої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги у медичних закладах, косметологічних процедур у салонах слід стежити за тим, аби персонал використовував стерильні одноразові вироби медичного призначення, стерильний інструментарій, дезінфікуючі засоби для обробки рук, стерильні одноразові медичні рукавички.

Ефективним засобом профілактики вірусних гепатитів А і В є вакцинація.

При перших симптомах захворювання треба викликати лікаря або звернутися до медичних закладів. До приїзду «швидкої» хворого слід ізолювати.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.