На Львівщині затримали антиукраїнського пропагандиста

Дата: 28.08.2017

Співробітники управління СБУ у Львівській області та Головного управління військової контррозвідки кілька днів тому затримали адміністратора сепаратистських груп у соціальних мережах. Зловмисника затримали у його помешканні у передмісті Львова. Про це у понеділок, 28 серпня, повідомили в управлінні СБУ у Львівській області.

Антиукраїнський пропагандист, за завданням російський кураторів, створив розгалужену мережу сайтів та спільнот в соціальних мережах, загалом більше двох десятків сторінок. На них чоловік розміщував заклики до захоплення державної влади, поширював антиукраїнські матеріали на підтримку військової агресії РФ проти нашої країни, також на цих сторінках просували ідею створення так званої «Новоросії».

«Його антиукраїнська діяльність тривала віддавна, він продовжував її доти, поки його не затримали», – уточнив речник управління СБУ у Львівській області Олег Олександров.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисника оперативними спецслужби вилучили комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), що карається обмеженням або позбавленням волі на термін до трьох років.

Загалом упродовж серпня співробітники СБУ затримали проросійських пропагандистів у дев’ятьох областях України: окрім Львівської, також у Київській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Сумській областях. Усі вони підтримували антиукраїнські спільноти у соціальних мережах «Вконтакте» та «Одноклассники».

«Оперативники СБ України задокументували, що агітатори, яких фінансували куратори з російських спецслужб, отримали завдання активізувати антиукраїнську пропаганду саме напередодні Дня Незалежності. Основним завданням кремлівських інформаційних найманців було створення картинки несприйняття центральної влади у декількох регіонах країни. Зловмисники, за вказівкою російських кураторів, зокрема, публікували заклики до повалення конституційного ладу, державної влади та порушення територіальної цілісності в країні», – повідомили у прес-центрі СБУ.

Усього ж протягом 2014-2017 років СБУ зареєструвало 72 кримінальні провадження, за матеріалами досудових розслідувань слідчих СБ України винесено понад шістдесят вироків особам, які здійснювали антиукраїнську пропаганду в російських соцмережах «Вконтакте» та «Одноклассники». Крім цього оперативники спецслужби припинили функціонування 17 інтернет-спільнот фейкових «псевдонародних республік» у різних регіонах України.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.