На Львівщину повертаються лелеки, – як допомогти птахам не загинути від морозу та голоду

Дата: 19.03.2018

Птахи вже почали повертатись після зимування у теплих краях. Про це Варіантам розповів орнітолог, завідвувач наукового відділу Державного природничого музею Національної академії наук України Андрій Бокотей

“Вже пройшла перша хвиля повернення цих птахів. Знаю що є чимало птахів у різних місцях.

Помагати їм не треба. Лелеки прилітають досить часто у такий період, коли є можливі морози, снігопади, – для них це не є катастрофою. Для них це трохи складно, але птах великий, морозу не боїться.

Птах боїться бути голодним. Якщо він тривалий час не зможе знайти собі їжу, я наголошу на тому що тривалий час (день, два, три для лелеки побути голодним і зберегти енергію це нормально), чіпати їх не варто.

Найгріше для них, це коли підходять люди, починають зганяти, лелека дуже багато тратить сили на політ. Цього категорично не треба робити. До птаха можна нести їжу, та ближче 50 метрів до них підоходити не треба, тому що вони будуть зриватися і злітати.

Чим їх годувати? Насамперед, риба (може бути прісноводна, морська), але категорично не солена, – вона їм лише нашкодлить. Лелека не вміє жувати – рибу слід подрібнити на дрібні шматки. Також може бути м’ясо, рештки курей (тельбухи, голови), – це все вони будуть їсти. Разом з тим не треба їм давати макаронів, картоплі, каш, – вони це їстимуть, але користі не дасть. Аби помітити місце де є їжа, варто постелити сіно, солому, кукурудзу, – аби вони бачили це місце, аби їжа не провалювалась у сніг.

Також варто зважити чи варто це робити чи ні: якщо птахи здорові, сильні, вони будуть собі стояти, постоять і полетять. Якщо накласти багато їжі, туди прийдуть бродячі собаки, лисиці, – невідомо чи не перекинуться вони потім на лелек і чи не почнуть їх ганяти. Тому це слід робити дуже виважено. Не варто кидатися їх одразу рятувати. Кілька днів морозу їм не зашкодять ніяк, хіба якщо буде дуже сильний мороз і лелеки лягають на землю, їм тоді варто допомогти”, – зазначив Андрій Бокотей.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник розповів, що

багато лелек залишились зимувати на Львівщині, зокрема на Добротвірському водосховищі. Звідти вони інколи мігрували у Дубляни на озеро, – там також місцеві мешканці підгодовували.

“Крім того ми врятували лелеку з поламаною ногою. Він проходив реабілітацію у міському еколого-натуралістичному центрі.  Його вже готуюить до повернення у природні умови,” – додав Гречаник.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.