На шахті «Степова» усунули більшість причин, що призвели до вибуху з смертельними наслідками

Дата: 26.03.2018

У ДП «Львіввугілля» відбулася нарада про розгляд стану виконання заходів, запропонованих комісією спецрозслідування щодо усунення причин настання групового нещасного випадку зі смертельними наслідками 2 березня 2017 року.

Нарада пройшла під головуванням заступника начальника управління охорони праці Міненерговугілля Ігоря Ященка.

Во. директора шахти «Степова» Микола Клюка детально доповів по виконання п’ятнадцяти пунктів заходів, складених комісією спецрозслідування.

Ігор  Ященко візначив, що усі пункти, окрім трьох, виконано повністю. Велика робота проведена, зокрема, щодо покращення вентиляції гірничих виробок. ЛВ ВГРЗ провело серію депресійних зйомок, визначило вузькі» місця, і до травня цього року усі їх буде усунуто. Результатом вже проведених робіт є збільшення притоку повітря у працюючий очисний забій вдвічі. Потрібні допрацювання у плані проведення повірки метанометричної техніки, ревізії електротехнічного устаткування, а також зробити ревізію проекту АГК шахти «Степова». Ці питання занесено до протоколу, їх виконання буде розглянуто та найближчому засіданні постійно діючої комісії з охорони праці у Міненерговугілля.

Ігор Ященко вважає одним із пріоритетів впровадження системи управління ОП за стандартом ohsas 18001:2007 на усіх державних шахтах. Така система в Україні вже майже десятиріччя працює на вугільних шахтах ДТЕК та довела свою ефективність, адже зберігає не лише життя і здоров’я персоналу, а й  економічний ресурс шахт. Представник Міненерговугілля прогнозує, що запровадження цієї системи на держшахтах потребуватиме один-два роки і ключовим фактором є навчання фахівців з охорони праці. Подальша реалізація програми МОП полягає у тренінгах для генеральних директорів ДП та директорів шахт. На його думку, ДП «Львіввугілля» може стати одним із пілотних підприємств для впровадження сучасної системи управління ОП.

Ігор Ященко також повідомив, що Міненерговугілля приділяє багато уваги промисловій безпеці у вугільній галузі й звернулося до уряду з бюджетним запитом на виділення 150 млн грн на додаткові заходи з ОП  щорічно у 2019-2020 роках. Цьогоріч на цю статтю заплановано фінансування  у обсязі 100 млн грн.

Нагадаємо, згідно повідомлення прокуратури Львівської області з посиланням на висновки судової гірничо-технічної експертизи, проведеної фахівцями Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, причиною вибуху на шахті , внаслідок якого загинули 8 людей та зазнали травм понад 20, стали незадовільний технічний стан вентиляційного та електромеханічного обладнання, що призвело до скупчення метаноповітряної вибухонебезпечної суміші.

2 березня 2017 року на шахті «Степова»  сталася аварія, внаслідок якої загинули 8 гірників. Кількість гірників, які перебували на лікуванні в результаті аварії, перевищила 20 осіб.

Повідомляє ZIK

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.