На шахті “Степова” відновили роботу

Дата: 30.05.2017

На Львівщині шахта «Степова», де 3 березня стався вибух і загинуло восьмеро гірників, у травні відновила роботу. Вуглевидобуток відновили у лаві №133, де сталася трагедія. На сьогодні видобувають 300-400 тонн вугілля на добу, однак його залишилося щонайбільше на місяць. Про це у понеділок, 29 травня, повідомив виконуючий обов’язки голови незалежної профспілки шахти «Степова» Василь Семканич.

Тим часом готують до введення в експлуатацію нову лаву №138, яка має давати 800 тонн вугілля на добу.

«Це хороша лава, має давати 800 тонн вугілля на добу. Але проблема в тому, що ми не маємо, чим заряджати лаву, немає обладнання, немає шлангів, лісу», – зазначив Василь Семканич.

За інформацією міністра вугільної промисловості й енергетики Ігоря Насалика, який сьогодні побував із робочим візитом на «Степовій», на модернізацію обладнання шахти цього року з держбюджету планують виділити загалом 318 млн грн. Станом на початок травня, було виділено 49,3 млн. грн, проте досі 30 млн грн не освоєні.

Шахтарі стверджують, що після трагедії на підприємстві був надзвичайно складний моральний стан.

«2 червня буде три місяці, як у нас на шахті сталася аварія, загинули вісім людей, вісім моїх друзів. Це була дуже велика втрата для підприємства. Ми важко виходили з цього. Хлопці були деморалізовані. Люди боялися йти в шахту. 40 працівників на наступний день розрахувалися. Дякувати Богу, по-тихеньку ми вийшли з того важкого стану, шахта почала давати вугілля. Зараз нам потрібна підтримка уряду, держави, щоб дали кошти на нове обладнання», – зазначив Василь Семканич, який працює тут 11 років і в день трагедії був на зміні.

За станом здоров’я звільнився і директор шахти, на початку травня призначили нового виконуючого обов’язки – Миколу Клюка.

«Зараз у нас новий керівник. Він досвідчена людина, іде на співпрацю. Він підняв моральний дух працівників, розмовляв із багатьма, казав, що треба працювати», – зазначив Василь Семканич.

Зарплату за місяці, в які шахта не працювала, виплатили із загального фонду оплати праці ДП «Львіввугілля». Проте зараз працівники побоюються, що виникне нова заборгованість у 49,6 млн грн.

«Було прийняте рішення, що зарплата гірникам виплачується 10 та 25 числа кожного місяця. Відтак, якщо до 1-2 червня ПАТ «Центренерго» не виплатить своєї заборгованості за спожите вугілля, тоді мова може йти про заборгованість», – повідомив Ігор Насалик.

За словами міністра, ПАТ «Центренерго», яка купує вугілля шахти «Степової», з початку року не може затвердити свій фінансовий план, тому й виникає ризик ймовірної затримку зарплати гірникам ДП «Львіввугілля».

«Вони далі хочуть реалізувати вугілля за ціною 1730 грн за тонну, коли вже як два місяці прийнято рішення уряду про 2000 грн за тонну», – пояснив міністр.

Досі очікують гірники і на постачання засобів охорони праці.

«Найбільш болюче питання, яке зараз є на шахті, це – охорона праці. Прем’єр-міністр три місяці тому пообіцяв, що виділять 200 млн грн на охорону праці, але на сьогодні ще нічого не виділили. У нас закінчується термін дії саморятівників, це – прилади, за допомогою яких гірник може дихати годину під землею, у вирубці, коли стався нещасний випадок. Без нього спускатися у шахту не можна. Зараз на шахті не вистачає до 400 саморятівників, вони є, але один рятівник користується приладом по 2-3 години, і через це швидше виходить його термін дії. По охороні праці у нас дуже багато питань», – повідомив Василь Семканич.

Ігор Насалик під час наради з трудовим колективом повідомив, що 200 млн грн на закупівлю саморятівників у держбюджеті передбачені, і до 1 липня та до 1 вересня будуть проведені тендери, щоб поставити їх вугледобувним підприємствам.

Що ж до результатів розслідування вибуху, міністр повідомив, що висновки урядової та експертної комісії розглядатимуть на наступній колегії міністерства у червні, і пообіцяв, що будуть затверджені усі необіхдні заходи.

Нагадаємо, 12 квітня голова урядової комісії розслідування причин вибуху на шахті «Степова» Геннадій Зубко заявив під час звіту, що вибух на шахті стався внаслідок порушення правил безпеки та охорони праці.

Інформація за матеріалами ZAXID.NET

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.