На Сокальщині 2018 рік проголошено Роком сотника Василя Василяшка

Дата: 23.02.2018

З метою гідного вшанування пам’яті видатного воїна УПА, нашого земляка Василя Василяшко, на останньому засідання сесії Сокальської районної ради було прийнято рішення про, що 2018 рік на Сокальщині проголосити Роком сотника Василя Василяшка, передає “Голос Сокальщини”.

Автор, депутат Олег Солодяк спочатку запропонував включити його у порядок денний, пізніше з трибуни ознайомив присутніх із текстом звернення, яке адресоване ЛОДА та ЛОР. У ньому йдеться, що 13 квітня 2018 року виповнюється 100 років уродженцю села Завишень, сотнику, командиру Василю Василяшко, псевдо «Перемога».

Василяшко Василь визначний український військовий діяч, сотник Української повстанської армії, командир сотні «Галайда-1» (серпень 1944 р. – вересень 1945 р.), згодом куреня «Галайда» і 12-го (Сокальського) Тактичного відтинку «Климів» (вересень 1945 р. – 18 лютого 1946 р.) групи УПА-Захід.

Єдиний діяч УПА, який прижиттєво нагороджений трьома Хрестами Бойової Заслуги: Лицар Бронзового, Срібного (2-го класу) і Золотого (1-го класу) Хрестів.

За героїзм, проявлений у боях, військовий талант і самопожертву ім’я Василя Василяшка «Перемоги» відзначено в наказі Головнокомандуючого УПА Романа Шухевича 14 жовтня 1947 року з нагоди свята Дня Української Повстанської Армії: «Імена “Грегота”, “Яструба”, “Ясеня”, “Коника”, “Старуха” “Перемоги”, “Хріна” – понесли славу української зброї поза межами України».

13 жовтня 2016 року урочиста позачергова сесія Сокальської районної ради присвоїла Василяшкові Василю звання «Почесний громадянин Сокальського району» (посмертно).

Отож, в рішенні, яке депутати підтримали одноголосно йшлось про проголошення на Сокальщині 2018 рік Роком сотника Василя Василяшка («Перемоги»). Сокальській районній державній адміністрації у двотижневий термін з дня прийняття цього рішення розробити та подати на затвердження Сокальської районної ради план заходів із відзначення Року сотника Василя Василяшка («Перемоги») та забезпечити у 2018 році фінансування відповідних заходів. Звернутися до Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації щодо вшанування на обласному рівні пам’яті Василя Василяшка.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.