На Сокальщині освятили меморіал пам’яті загиблим австрійським воїнам

Дата: 02.10.2017

30 вересня, у суботу, в селі Корчів відбулося освячення меморіалу пам’яті загиблим австрійським воїнам, цісарським стрільцям з Тіролю у першій світовій війні, що полягли на сокальських теренах. Про це інформує прес-служба Сокальської районної ради.

Такий меморіальний комплекс створили у селі Корчів, біля костелу святих безсрібників Косми і Дам’яна, який збудований польським паном Жениховським у далекому 1902 році, як родинний гробівець. 

На святкуванні були присутні представники влади району, а саме заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко та голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай.

Керівник «Чорного хреста» Ернест Марер – зауважив, що поховання австрійських солдат в Україні і не тільки, вдалося відшукати завдяки архівам. Адже австрайці дуже скурпульозно ставляться до своєї історії. Тому і описували де і які відбувалися події, а також малювали карти поховань своїх солдатів. Корчів не став виключенням.

На освячені меморіалу пам’яті загиблим австрійським воїнам, цісарським стрільцям з Тіролю у першій світовій війні були вручені ордени-нагороди голові Корчівської сільської ради Галині Сідельник та військовому комісару Миколі Лисаку.

Довідка:
Австрійська громадська організація «Чорний хрест» створена у 1918 році. Її членами є переважно пенсіонери, історики, працівники архівів. Організація „Чорний Хрест” займається пошуком могил та поховань австрійських воїнів, які загинули у роки Першої Світової війни. В 2016 році за допомогою Тірольського відділення „Чорного Хреста” в Угневі відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіалу, де поруч з братською могилою Українським січовим стрільцям є поховання тірольських цісарських стрільців.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
658 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.