На Землю з шаленою швидкістю падає китайська космічна станція

Дата: 17.10.2017

Китайська космічна станція “Tiangong-1” падає з орбіти на Землю. Куди саме потраплять уламки вагою в кілька сотень кілограмів, які з кожним днем набирають дедалі більшого прискорення, наразі невідомо. Про це повідомляє “The Washington Post”.

У вересні 2016-го китайське космічне агентство повідомило світову наукову спільноту, що втратило контроль над станцією. У той момент воно спрогнозувало падіння космічного апарата в другій половині 2017 року. Однак у травні цього року китайські науковці повідомили ООН про “повернення” станції на Землю з жовтня по квітень 2018 року.

Космічну станцію “Tiangong-1” (у перекладі означає “Небесний палац”) китайські науковці запустили у вересні 2011 року. Офіційний Пекін планував за зразком “Tiangong-1” створити постійну космічну станцію для безперервного перебування в космосі китайських астронавтів. Однак через 6 років розробники втратили контроль над керуванням станцією і досі не знають, в якому місці вона впаде на Землю.

У китайському космічному агентстві запевняють: більша частина станції згорить ще в атмосфері.

Однак величезні шматки вагою у 100 та більше кілограмів можуть впасти будь-де на Землі. І місце падіння ніхто передбачити не зможе. У нас буде лише 6-7 годин після входження станції в атмосферу на встановлення потенційної частини планети, де її уламки приземляться“, — пояснив астрофізик з Гарвардського університету Джонатан Макдауелл.

Запуск “Tiangong-1” став для керівництва Китаю “сильним політичним символом”. Адже це на практиці підтверджувало характеристику Китаю як нової наддержави, що має власну розвинену космічну програму й може претендувати на лідерство в освоєнні космосу.

Падіння “Tiangong-1” — не єдина аварія космічних станцій. 1979-го космічна лабораторія “Skylab” виробництва “NASA” впала в Західній Австралії, а радянська станція “Салют 7” розбилася об Землю у 1991-му.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
631 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.