Напрацювання нового адміністративно-територіального устрою Львівщини

Дата: 10.08.2019

Проект адміністративно-територіального устрою області передбачає створення шести районів області: Львівського, Дрогобицького, Золочівського, Червоноградського, Стрийського та Самбірського. Нові райони будуть сформовані на основі 70 об’єднаних територіальних громад, з яких 40 міських, 17 селищних та 13 сільських.

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський та перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус сьогодні, 9 серпня, взяли участь у засіданні Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Львівської області.

Андрій Білоус, коментуючи підсумки наради, наголосив, що процес децентралізації в країні поступово підходить до свого логічного завершення, тому на теперішньому етапі важливим є закінчити процес створення об’єднаних територіальних громад. «Залишилося зовсім мало часу, щоб зробити це добровільно, наступний крок – це вже об’єднання громад згори», – підкреслив він.

За словами посадовця, друге питання, що постає зараз перед нами, – це напрацювання нового адміністративно-територіального устрою.

«Йдеться про утворення нових великих районів, оскільки районний поділ, що існує зараз, фактично вичерпав доцільність свого існування. Тобто, в сучасних умовах, коли більшість повноважень переходить на рівень ОТГ, немає сенсу утримувати громіздкі апарати, які обслуговують теперішні райони. Зважаючи на це, вже розпочинається процес укрупнення районів по всій Україні», – пояснив Андрій Білоус.

Відтак своє бачення нового адміністративно-територіального устрою Львівської області запропонувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Також своє бачення напрацьовує Львівська ОДА.

«Бачення обласної влади по деяких адмінтеродиницях дещо відрізняється від позиції міністерства. Тому за підсумками наради – пропозиції Мінрегіонбуду та області взято за основу, і будуть винесені на обговорення громадськості. Але, наголошую, що йдеться вже не про добровільний принцип об’єднання, а про напрацювання проекту закону, який ухвалюватиме Верховна Рада України. Очевидно, до наступних місцевих виборів Львівська область підійде з новим адміністративно-територіальним устроєм», – розповів перший заступник голови облради.

Окрім того, Андрій Білоус закликав місцеву владу області взяти активну участь в обговоренні нового адміністративно-територіального устрою.

Варто зауважити, що проект адміністративно-територіального устрою області передбачає створення шести районів області: Львівського, Дрогобицького, Золочівського, Червоноградського, Стрийського та Самбірського. Нові райони будуть сформовані на основі 70 об’єднаних територіальних громад, з яких 40 міських, 17 селищних та 13 сільських.

Львівська обласна рада

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
665 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.