До Нового року слід вибачитися перед усіма, кого ненароком образив у минулому році

Дата: 31.12.2017

Із зимовими новорічними та іншими святами пов’язано безліч народних забобонів і звичаїв. За старих часів на Новий Рік було прийнято обплітати мотузками ніжки столу, за яким збиралася уся сім’я. Вважалося, що це допоможе зберегти родину в повному складі впродовж наступного року – ніхто не піде з будинку, не розіб’ють сім’ю горе і печаль.

У церкві 31 грудня вшановують пам’ять святителя Модеста, який служив архієпископом на території Єрусалиму у VII столітті. Народився Модест в Малій Азії в сім’ї праведних християн. У юному віці він вирішує прийняти чернечий постриг, оскільки в якийсь момент відчув, що його приваблює усамітнення. Згодом Модест відомий як настоятель монастиря Феодосія Великого в Палестині. Коли на Палестину і Сирію напали війська персів, які зруйнували християнські храми і взяли в полон патріарха Захарія, Модесту доручили управління Єрусалимською церквою. З допомогою олександрійського патріарха Іоанна Милостивого Модест відновив всі зруйновані святині, поховав убитих. Патріарх Захарія повернувся з полону лише через 14 років, після чого Модест передав йому свої повноваження. Після кончини патріарха він знову займає цей пост.

Модест шанувався як покровитель худоби, тому 31 грудня йому молилися про захист від хвороб домашніх тварин. Попереду були холодні дні, і важливо, щоб худоба перезимувала нормально.

31 грудня часто ворожили, намагаючись передбачити свою долю, а також намагалися дізнатися, що буде далі з погодою.

До Нового року слід вибачитися перед усіма, кого ненароком образив у минулому році. Потрібно віддати усі борги до 31 грудня, а 1 січня не віддавати їх, а то увесь рік розплачуватимешся. До Нового року слід навести чистоту в будинку, розібрати усі завали, кути, натерти скло і дзеркала, щоб виблискували. Викинути з будинку увесь розбитий або тріснутий посуд.

На Новий рік треба вдягнути нову сукню, тоді багато обновок буде впродовж року. Треба викинути за поріг старий одяг і взуття – щоб неприємності залишилися в минулому.

На новорічному святковому столі і в убранстві будинку мають бути фрукти, рис, пшениця, горіхи те, що символізує достаток.

Коли годинник б’є 12 разів, усі загадують найзаповітніші бажання, які повинні обов’язково збутися наступного року. До 12 ночі жінкам треба накинути на плечі накидки або хустки, а після дванадцятого удару швидко зняти їх. Усі хвороби і погані події залишаться в минулому році.

Для багатства потрібно на Новий Рік рясно обсипати усіх присутніх зерном або хоча би зварити каші і подати її до столу. Те, що сталося в Новий рік, у варіаціях повторюватиметься з людиною увесь рік.
Будь-яка новорічна надмірність або нестача, мирний стан або сварка і тому подібне вказують на те, що чекає людину на весь рік – з чим застав людину Новий рік, з тим вона залишиться до кінця, тому в Новий рік не дають нічого в борг.

Не можна позичати на Новий рік чужим людям що-небудь з предметів, так чи інакше пов’язаних з вогнем: в старі часи – вогонь з печі, а нині – сірники або запальнички.

Якщо хтось проводить новорічне свято за містом або якщо у будинку є камін, треба стежити за тим, щоб упродовж усієї новорічної ночі в печі або в каміні не згас вогонь. У Європі вважається доброю ознакою принести в будинок на Новий рік шматочок вуглинки і кинути її у вогнище.

 

За матеріалами  “Depo.Закарпаття”.

12

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
623 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.