Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Дата: 15.04.2018

Шановні громадяни, з весняним потеплінням розпочинаються польові, земляні, будівельні та інші роботи. Як свідчить статистика минулих років, саме в цей період зростає можливість виявлення вибухонебезпечних знахідок, неправильне поводження з якими може призвести до вкрай неприємних наслідків. Про це йдеться у повідомленні Червоноградського міського відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Протягом 2017 року завдяки громадянам, які вчасно повідомили про свої знахідки, а також злагодженим та професійним діям групи піротехнічних робіт, жодний вибухонебезпечний предмет, який був виявлений у м.Червоногрді не виконав свого прямого призначення: вбивства та руйнації. Слід зазначити, що не про всі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів громадяни повідомляють, а навіть навпаки – розглядають їх як заробіток, колекційні експонати чи навіть забави, що надзвичайно небезпечно!

Лихо трапляється ще й внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів боєприпасів як металобрухту, з подальшим використанням. Тому необхідно, щоб усе населення, особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, що зберігається у вибухонебезпечних предметах і чітко знали правила поведінки при їхньому виявленні.

Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись всюди, де проходили бойові дії: на полях та городах, у лісах та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Особливо слідкуйте за дітьми, попередьте їх про небезпеку, яку несе в собі звичайний, на перший погляд, шматок застарілого металу.

Червоноградський міський відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області інформує, що в 2017 році на території Львівської області виявлено 969 вибухонебезпечних предметів в 311 місцях, а вже з початку 2018 року на теренах Львівщини виявлено 231 вибухонебезпечний предметі, які віднесені до некласифікованих надзвичайних подій.

Шановні громадяни, у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету або предмету, що схожий на нього необхідно:

  1. Негайно повідомити про знахідку місцеві відділи ДСНС України, зателефонувавши на безкоштовний номер 101.
  2. У випадку не можливості здійснення телефонного дзвінка, повідомити органи місцевого самоврядування: органи сільських,  селищних та міських рад, місцеві відділи поліції;
  3. До прибуття представників органів місцевого самоврядування, ДСНС чи поліції не допускати до вибухонебезпечного предмету дітей та інших сторонніх осіб;
  4. При необхідності евакуювати людей на безпечну відстань.

                                          КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

торкатися вибухонебезпечного предмету, піднімати, кидати, розбирати, волочити, переносити чи перевозити його, розводити відкритий вогонь на відстані ближче 100 м від місця виявлення!

                                                         ПАМ’ЯТАЙТЕ!

правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.