П’ять перших симптомів раку, про які має знати кожен

Дата: 04.02.2018

Рак у більшості випадків діагностується на пізніх стадіях, а рання діагностика для багатьох українців просто «не по кишені». Але навіть якщо у вас немає грошей або часу на ранню діагностику, досить бути просто уважним до свого організму – звертати увагу на ті сигнали, які він нам посилає, передає «Народна Правда».

Біль з’являється вже на пізніх стадіях раку, коли до процесу залучаються нервові закінчення. А на початку розвитку пухлини людина може помітити «ненормальні» відчуття, які скоріше можна назвати «хворобливістю». Багато людей згадують, що за кілька місяців-років до визначення раку вони дійсно відчували «чужорідне тіло» або дискомфорт в певному органі. Особливо потрібно бути уважними з таким неприємними хворобливими відчуттями в голові, так як пухлини мозку швидко ростуть.

Багато онкологів вважають швидку втрату ваги самою ранньою ознакою раку. Йдеться про стрімке схуднення протягом декількох місяців. У цей період пухлина синтезує або змушує організм виробляти біологічно активні речовини, що порушують нормальні метаболічні процеси.

Ракова пухлина виділяє в кров продукти своєї життєдіяльності, що і викликає ознаки інтоксикації організму – нудоту і наростаючу слабкість. Також пухлина на ранніх стадіях проростає в дрібні кровоносні судини і викликає анемію, яка теж стає причиною слабкості.

Часто ранньою ознакою раку є незрозуміле підвищення температури тіла. Справа в тому, що ракова пухлина пригнічує імунну систему, яка реагує таким чином. На більш пізніх стадіях температура може бути наслідком значних обмінних порушень і хронічного отруєння організму.

Зовнішні зміни стану шкіри і волосся виникають через те, що пухлина порушує нормальні обмінні процеси в організмі. Наприклад, при раку надниркових залоз шкіра стає темною, а при раку печінки – жовтою. А при пухлинах щитовидної залози можуть почати різко випадати волосся та ламатися нігті.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
654 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.