Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці, – Андрій Ільєнко

Дата: 06.03.2018

У неділю, 4 березня, львів’яни вийшли на смолоскипну ходу під гаслом «Львів – не для польських панів!», зовсім не бажаючи заявити, що тут не можуть проживати поляки. Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив народний депутат України Андрій Іллєнко, передає ІА Вголос.

«2 роки тому я не міг подумати, що у Львові виникне реальна нагальна потреба в громади вийти на вулиці із заявою про те, що Львів – українське місто. На жаль, деякі польські політики своєю діяльністю змушують сьогодні нагадувати про це. Ми ж не розповідаємо їм, що Перемишль – це українське місто, не кажемо, що нам подобаються ще якісь нинішні їхні території. А вони у цей час свої кораблі називають «Львів» та «Вільно» (польський варіант назви Вільнюса), оголошують закони, у яких українських героїв прирівнюють до нацистів та комуністів і цим фактично унеможливлюють будь-який діалог», – зазначив Іллєнко.

За словами нардепа, нинішня українська влада не спроможна адекватно реагувати на антиукраїнські випади сусідів, адже «добре вміє тільки на коліна перед сусідами ставати». Зважаючи на це, наголошує Іллєнко, люди змушені самі нагадувати, що Львів – це Україна!

«Українці ніколи не робили і не роблять поляків ворогами. Стосунки ускладнює якраз нинішня польська влада. Не Україна прийняла такий закон (про Інститут національної пам’яті, – ред.), не Україна оголошує польські міста своїми, не в Україні малюють карти, де половина Польщі – це Україна і тому подібне. На жаль, це роблять у Польщі. Але терпіти таке безкінечно – не можливо», – додав націоналіст.

Разом з тим, заявив Андрій Іллєнко, тези про те, що смолоскипні марші зумовлюють страх у суспільства – безпідставні:

«Я не бачу жодної проблеми у смолоскипному марші. Звичайно, у кожного свої асоціації. У мене, наприклад, це Олімпійські ігри і статуя Свободи в Нью-Йорку (теж зі смолоскипом). Врешті, це просто красиво і привертає увагу.  Хтось асоціює це з нацизмом… Але погляньте на сучасну німецьку армію. Вони повністю порвали з нацизмом, але досі організовують церемонії, на яких використовують смолоскипи».

Також нардеп наголосив на тому, що з українських націоналістів постійно намагаються витворити шовіністів, безпідставно приписуючи їм чужі злочини.

«Нещодавній напад на угорське товариство в Ужгороді організували якість проросійські поляки. А тінь відразу кидали на українських націоналістів. Та і «Свободу» завжди малюють антипольською шовіністичною партією. Але коли ми вперше реально прийшли до влади у Львові, коли мали більшість у міській раді, ми вперше за всі роки незалежності дали Польщі можливість відкрити у Львові свій Польський дім. Цього, наголошу, не зробили ліберали, які всі роки перед цим були біля керма. Українські націоналісти завжди готові до конструктиву. А настане він, на мою думку, тоді, коли з того боку кордону будуть розуміти, що тут не бариги при владі, а патріоти, які люблять свою країну, з якими не можна говорити так, як із теперішньою українською владою», – зазначив Іллєнко.

Нагадаємо, що 4 березня близько 1,5 тисячі націоналістів пройшли урочистою ходою Львовом. Марш приурочили 68-ій річниці з дня героїчної загибелі головного командира УПА в нерівному бою проти окупантів.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.