Польський закон фактично встановлює політичний диктат над історією, – В’ятрович

Дата: 07.02.2018

Чому діалог між Польщею і Україною зведеться до нуля: голова Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович пояснив у коментарі для “Народної Правди”.

“Це катастрофічно звужує можливість для діалогу між Україною і Польщею про історичні події, діалогу який є вкрай важливий. Це призведе до погіршення стосунків між країнами, крім того, може зіграти на руку праворадикальним рухам у Польщі, які можуть знову почати якісь дії проти українців”, – вважає голова Інституту нацпам’яті.

На його думку, Україна не має відповідати симетрично – “Це –  дурість. А симетричною відповіддю на дурість буде ще дурість. Україна не має робити такого. І це не допоможе”, – вважає В’ятрович. За його словами, Україна має чітко артикулювати свій інтерес і вказувати на проблеми у польському підході європейським партнерам.

В той же час він не може поки що сказати, наскільки це є небезпечно – “Ніхто не знає, наскільки. Але, наприклад, і до мене це може бути застосовано. Подивимося, але я не впевнений, що ми тепер можемо гарантувати безпеку наших науковців у Польщі”.

Новим законопроектом польська влада прагне піти від асоціації Польщі зі злочинами проти євреїв на польській землі. Зокрема тепер забороняється поняття “польські табори смерті”. За подібне формулювання у Польщі тепер притягатимуть до відповідальності. Як і за заперечення “злочинів українських націоналістів” щодо поляків у 1925-1950 роках.

Прийняття даного законопроекту вже знайшло негативну реакцію у США. Обурилися також і в Ізраїлі, де документ назвали “необґрунтованим”.

Президент Порошенко заявив, що новий польський закон “не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства” між двома країнами.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.