Польща перетворюється у маргінальну проросійську маріонетку???

Дата: 01.02.2018

Сенат Польщі ухвалив закон про кримінальне переслідування за заперечення «злочинів бандеризму». Зробив це вночі з 31 січня на 1 лютого, попри заперечення частини присутніх сенаторів, які переконували, що це погіршить імідж Польщі у світі й зіпсує її відносини з Ізраїлем та Україною.

За зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі проголосувало 57 із 82 присутніх депутатів. Правки, які ще до ухвалення спричинили широкий резонанс, наразі неабияк сколихнули соцмережі.

У Держдепі США те, що відбулося в польському Сеймі, оцінили критично. Тут вважають, що польський закон про Інститут нацпам’яті «може підірвати свободу слова та академічний дискурс».

«Цей закон спричиняє, що настрої антисемітизму випливли в польському народі наверх», – цитує сенатора Богдана Борусевича журналіст Ростислав Крамар.

«Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон», – так на дії польського Сейму відреагував президент України Петро Порошенко.

Ухвалений закон спрямований насамперед на українців, які живуть зараз у Польщі, переконаний очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Він також впевнений, що польські політики продемонстрували у такий спосіб свої наміри підтримувати проросійські сили в Україні.

«Поляки також мають розуміти, що сьогодні їм аплодує Москва, але вже завтра московський чобіт може топтати їхню землю. Принаймні так було вже не один раз», – такою є реакція голови ОУН Богдана Червака.

Як зазначив Богдан Червак: “Сейм Польщі може з цього приводу ухвалювати будь-які закони, але вони ніколи не змінять нашого ставлення до людей, які билися і вмирали тільки за те, щоб на українській землі не було польських, московських, мадярських, румунських і будь-яких інших окупантів, а була незалежна держава української нації”.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.