Президент щодо поставок російського вугілля в Україну

Дата: 11.10.2019

Президент України Володимир Зеленський прокоментував блокування вагонів із російським вугіллям на Львівщині, що відбулося у вересні. Зі слів президента, без російського вугілля, в Україні міг би зірватись опалювальний сезон.

Що відомо про блокування російського вугілля на Львівщині?

1 вересня активісти помітили вагони з вугіллям із написом “Росийские Железные Дороги” на станції Соснівка, що у Львівській області. Учасники бойових дій, шахтарі та мешканці зупинили потяг і почали протест. Через кілька тижнів поліція силою розігнала учасників блокади вагонів із вугіллям. Було затримано низку людей, а 1 особа навіть загинула внаслідок побиття.

Що сказав Зеленський?

Реагуючи на блокування російського вугілля, Зеленський 10 жовтня на пресмарафоні сказав:

“Наприклад, ми не готові до опалювального сезону. Наприклад, хтось вам каже: “Нам потрібне це вугілля, ми не готові”. Що робимо? Я не вирішую, вирішує прем’єр-міністр. Літаки не літають, поїзди їздять до Москви. Питання цікаве. І ось третє. У нас блокада з “ДНР/ЛНР”. Питання: як би ви були на моєму місці, що б ви робили? Таких епізодів у мене щодня мільйон”.

Як ще один приклад глава держави навів підприємство “Вода Донбасу”, яке забезпечує водою окуповані території. Якщо б роботу підприємства зупинили, то гуманітарна криза виникла б не тільки на окупованих територіях Донбасу, але й у Маріуполі, в якому живуть 500 тисяч людей.

“Так от “Вода Донбасу” постачає воду в Маріуполь через “ДНР/ЛНР”. Іншого виходу немає. Питання: чи повинен я закрити цю воду для “ДНР/ЛНР” у тому випадку, що якщо я закрию, в Маріуполі буде катастрофа?”, – звернувся Зеленський до журналістів.

“А якщо опалювальний сезон і йде загроза повністю опалювальному сезону в тій чи іншій області і треба знайти рішення. Всі засоби взяли, з Америкою проговорили, з білорусами, з усіма. Не вистачає (вугілля). Що мені робити як президентові? Я беру на себе відповідальність. Є непопулярні рішення”,
– сказав глава держави.

Чому не можна заборонити ввезення до України вугілля з Росії?

Ще під час блокування російського вугілля на Львівщині голова області Маркіян Мальський пояснив, що немає законних підстав для того, щоб не допускати російське вугілля на територію України. Під санкції потрапляє лише вугілля з окупованих територій, а саме антрацит. Якщо ж це вугілля не є антрацитом, тоді виникає моральна дилема – з одного боку Україна воює з Росією, а з іншого – Україні потрібно вугілля для споживання.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
663 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.