Рівень електромагнітного випромінювання на Львівщині може сягнути критичної межі

Дата: 08.10.2017

Результати моніторингових досліджень вказують, що за відсутності державного контролю не виключено, що в найближчий час рівні електромагнітного випромінювання збільшаться до критичних величин. Залишається питанням часу як зреагує здоров’я нації на збільшення рівня опромінення населення.

Державна установа „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

МОЗ України дозволило розміщувати засоби телекомунікацій на дахах та у приміщеннях будь яких будівель, збільшивши при цьому граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  в 4 рази з 2,5 до 10 мкВт/см2 та скасувало необхідність розробки санітарного паспорту джерела електромагнітної енергії, який був єдиним документом, що засвідчував відповідність радіотехнічних об’єктів медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

У свою чергу вказаними змінами було визначено за необхідне проведення розрахунків рівнів електромагнітного поля та обов’язкового підтвердження їх за допомогою інструментальних замірів установами, закладами МОЗ України. Проте суб’єкти господарювання, що надають послуги зв’язку у Львівській області ігнорують зазначену вимогу встановлену ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Зазначене вище унеможливлює здійснення державного обліку та реєстрації джерел електромагнітного випромінювання та в подальшому і проведення моніторингових досліджень.

Саме парадоксальне в тому, що контроль за дотриманням правил покладений на ліквідовані органи і установи санітарно-епідеміологічної служби МОЗ Ураїни, інформують в ДУ „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Таким чином, на сьогоднішній день питання електромагнітної безпеки населення, залишилось поза увагою державного нагляду.

Так, тільки на території Львівської області понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.