Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю

Дата: 01.04.2018

Вербна неділя або вхід Господній в Єрусалим відзначається напередодні Великодня. У цьому році свято припадає на 1 квітня.

Вербна неділя присвячена в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим, про який написано у всіх чотирьох Євангеліях. Коли Ісус прибув у місто верхи на віслюку, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Християни пальму замінили вербою.

Головний атрибут свята – освячені вербові гілочки, які повинні простояти цілий рік як символ прийняття Христа і Його великої жертви.

Напередодні, у суботу ввечері, люди з вербовими прутиками або вербовими гілочками йдуть в храми і церкви на всеношну. Відразу після прочитання 50-го псалма Євангелія, священнослужителі окроплюють гілки верби святою водою. Після цього парафіяни із запаленими свічками стоять до кінця святкової служби в честь Входу Ісуса Христа в Єрусалим.

На наступний день люди знову йдуть до церкви і повторно освячують вербові гілки. Також у цей день до церкви можуть прийти з гілочками і ті, хто не зміг потрапити на суботню вечірню службу.

У Вербну неділю проходить Літургія Іоанна Златоуста. Це тихе свято, яке краще провести в колі сім’ї. В цей період все ще триває Великий піст, а попереду християн чекає найсуворіший тиждень посту – Страсна седмиця.

У народі верба завжди означала весну і нове життя. Тому вона і стала релігійним символом. Крім того, у Старому Завіті йдеться про те, що в храм люди повинні були приносити молоді гілочки верби. Її освячують в суботу на всеношній. Після цього вербу несуть додому і ставлять у воду: якщо вона пустить коріння – можна висадити в землю, а якщо засохне – ні в якому разі не викидайте, можна тільки спалити. Освяченим гілочкам верби надавали особливого значення – люди вірили в їх очищувальну силу, і в те, що вони допоможуть врятувати худобу від хвороб.

Крім того, вербі приписувалася і цілюща сила. Вірили, що вона допомагає від лихоманки і безпліддя. В народі також вірили, що освячена верба може зупинити літню грозу, а кинута в полум’я, — допомогти при пожежі.

Вербна неділя відзначається щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.