Сьогодні Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Дата: 30.08.2017

Згідно даних міжнародних правозахисний організацій, щорічно понад 53 тисячі людей у світі стають жертвами і зникають безвісти за нез’ясованих обставин. За статистикою, в Україні щороку зникає з різних причин приблизно п’ять тисяч осіб, а у період проведення АТО на Донбасі ситуація погіршилася.

Міжнародні правозахисники стверджують, ця  проблема стосується не тільки країн так званого «третього» світу, але і досить успішних, розвинених і демократичних держав, не обмежуючись конкретними регіонами світу.

У новому тисячолітті насильницькі зникнення стали часто використовувати в якості агресивної стратегії спрямованої на поширення терору і почуття незахищеності в суспільстві. Протидіючи цим негативним тенденціям міжнародне співтовариство, за активної підтримки Організації Об’єднаних націй, вживає низку заходів, які знаходять своє відображення як у чисто практичній площині, так і на міжнародному законодавчому рівні.

У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 65/ 209 від 21-го грудня 2010-го року висловлюється глибока стурбованість, зокрема, пов’язана і з збільшенням числа недобровільних або насильницьких зникнень в різних регіонах світу, пов’язаних з затриманнями, арештами або викраданнями, зростаючим числом повідомлень про переслідування, жорстоке поводження і залякуванні родичів зниклих осіб або свідків подібних злочинів.

Фахівці кажуть, щонайчастіше зникають люди пенсійного віку, або ж ті, у кого є проблеми з пам’яттю. Вони виходять з дому в справах і раптово забувають, де живуть. Щоправда, таких людей майже завжди знаходять. Їх помічають перехожі на вулиці й повідомляють в поліцію. Там уже встановлюють адресу загублених і повертають їх занепокоєним родичам. До речі, якщо рідні знають про таку проблему, але не можуть постійно пильнувати хвору людину, то хорошим рішенням є нашити інформацію на одяг.
Також доволі часто губляться підлітки, молодь до 20 років. Вони просто втікають з дому. Зазвичай, це люди із заможних сімей, ті, які завжди були під пильним оком тата й мами. Вони хочуть самоствердитися, вийти з-­під батьківського контролю, відчути смак самостійного життя.

 

Джерело: 7Днів.ua

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.