Шахта “Надія” руйнує навколишнє середовище та житлові будинки у м. Соснівка

Дата: 25.12.2017

Домівки мешканців міста Соснівка ризикують піти під землю. Дається взнаки сусідство із діючою вугільною шахтою «Надія», де зізналися, що не знають точної геолокації своїх робіт. Крім того, через діяльність підприємства страждає здоров’я людей.

Про це йдеться в екологічному проекті «Вижити в Україні» (щосуботи о 15:10 на телеканалі ZIK) з ведучою і солісткою гурту «Один в каное» Іриною Швайдак.

«Ми проводимо розвідувальну діяльність, проте працюємо, фактично, всліпу. Йдемо за вугіллям, видобуваючи його по дорозі», – коментує головний інженер шахти «Надія» Сергій Троцько.

Місто Соснівка, що на Львівщині, межує із діючою вугільною шахтою «Надія». Місцеві мешканці дуже занепокоєні таким сусідством, бо припускають, що через роботу гірників їхні домівки руйнуються.

«У самісінькому центрі вугільного басейну Західної України працює шахта «Надія». Соснічанам не пощастило жити над її артеріями», – каже ведуча Ірина Швайдак.

Активіст Олексій не перший рік вивчає вплив виробництв на навколишнє середовище Соснівки. Із діяльністю шахти він пов’язує просідання ґрунту в місті.

«У Соснівці осідає шар ґрунту, а тоді тріскають фасади будинків. В деякі ущелини можна повністю запхати руку. Є ризики, що високоповерхівки розваляться і підуть під землю», – розповідає громадський активіст і місцевий мешканець Олексій.

Маркшейдер шахти «Надія» запевнила, що роботи гірників ніяк не шкодять будинкам Соснівки.

«Під Соснівкою нема вугілля. Ми видобуваємо його за два-три кілометри від міста. Слухати балачки про те, що шахта псує будинки – справжній анекдот», – говорить маркшейдер шахти «Надія» Алла Марченко.

Але екологічні експерти маю іншу думку щодо видобування вугілля поблизу Соснівки.

«Соснівка має несприятливі природні умови для діяльності шахти, адже розташована у заплаві річки Буг. Тому тут видобування вугілля створює гідро-екологічні проблеми. До слова, згідно з гірничим законодавством, всі огріхи пов’язані із роботою, зобов’язане відшкодувати підприємство», – пояснює еколог Василь Дяків.

Шахта «Надія» доживає свої останні роки, адже запаси вугілля тут мінімальні – близько одного мільйона тонн. Та поки гірники продовжують працю, будинки соснівчан стають схожими на карткові.

«Нові тріщини на будинках, провали, проблеми обов’язково будуть. Нам треба довести, що саме діяльність шахти є єдиною причиною руйнування», – додає еколог Василь Дяків.

Та це не єдина проблема, яка постада через роботу шахти. Згідно статистики, в Сокальському районі Львівської області число хворих на легеневі хвороби щороку зростає. Зокрема, у містах Червонограді і Соснівка кількість випадків збільшилася на дві тисячі.

«Сьогодні ми вже маємо наслідки роботи шахти «Надія». Вплив на здоров’я людей просто неминучий – у дітей зуби чорніють, голова болить. Крім того, зросла кількість хворих на респіраторні недуги. Усім цим можемо завдячувати сусідству з вугільною промисловістю», – зазначає еколог Петро Грицишин.   

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
641 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.