Сокальська районна рада впроваджує цензуру і втручається в творчу та редакційну роботу ЗМІ

Дата: 27.06.2018

Керівництво Сокальської районної ради намагається легалізувати цензуру, встановити контроль над одним із найпотужніших на теренах району медіа, зробити комунальне підприємство ще більш залежними від доброї волі власника, а точніше його представника. Чи це нехтування законами України для банального доведення ТРК “Сокаль” до банкрутства? Про це у своєму повідомлення заявляє головний редактор ТРК Радіо “Сокаль” Олександр Новацький.

Мова йде про реалізацію у Сокальському районі “Програми фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази КП ТРК «Сокаль» на 2018 рік”. Нею визначено виділення коштів районного бюджету, що через виконання завдання і заходів, мають бути направлені “на утримання чисельності працівників телерадіокомпанії та її фінансову підтримку”.

“Однак, вже другий рік поспіль підприємству пропонується для підписання “Договір” на виконання заходу Програми щодо системного інформування про діяльність Сокальської районної ради та органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, поширення суспільно-важливої інформації, який не відповідає вимогам чинного законодавства”, – йдеться у повідомленні Олександра Новацького.

Як зазначає головний редактор ТРК Радіо “Сокаль” Олександр Новацький, Програма фінансової підтримки ТРК «Сокаль» 2018 року була прийнята ще 22 грудня 2017 року, однак без фінансового наповнення і відповідних додатків з переліком напрямів, завдань, заходів і результативних показників. Поправки до Програми були внесені 11 травня 2018 року (!) – на 5 місяці року. Як і попереднього року, захід, на виконання якого з районного бюджету виділено 225 тис. грн., передбачає укладання Угоди – Договору. На жаль, документ не був запропонований для затвердження на сесії, більшість депутатів Сокальської районної ради не бачили його “в очі” і не знайомі з текстом!

“Проект такого “Договору” ще більше «здивував», оскільки, за інформацією голови Сокальської районної ради М.Паська, був створений на основі проекту наданого Львівською обласною організацією Національної спілки журналістів України. Його КП ТРК «Сокаль» надали для підписання листом № 682/01-10 від 23 травня 2018 р. за підписом голови районної ради. «Здивував» тому, що і надалі містить в собі положення, які суперечать чинному законодавству України, ознаки цензури, ба більше – спроби встановити контроль над поширенням інформації і попереднє її погодження. (З текстом можна ознайомитись у вкладених скан-копіях)”, – наголошує Олександр Новацький.

Даний проект Договору був направлений до Національної спілки журналістів України на ім’я голови Сергія Томіленка з проханням про юридичний аналіз. Відтак, оцінку проекту документа зробив медіа-юрист, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін.

У висновку юриста йдеться, що «ціла низка положень проекту Договору містить норми, які суперечать чинному законодавству і містять явні ознаки цензури. В сукупності, мета таких норм є встановлення монопольного контролю і впливу Сокальською районною радою за створенням і поширенням контенту засобом масової інформації, що прямо суперечить цілям і задачам Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

Окремі «норми проекту Договору встановлюють 100% контроль і попереднє узгодження ВСІХ матеріалів, які може створювати ЗМІ і які стосуються будь-якої діяльності Сокальської районної ради, без будь-яких критеріїв… Також, слід звернути увагу, що частина цих положень є прямим втручанням в творчу, редакційну роботу ЗМІ». (З текстом аналізу медіа-юриста можна ознайомитись у вкладених скан-копіях!)

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
641 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.