Судові позови, погрози, звільнення та нацполіція: Чим закінчиться скандал з “мертвими душами” на Червоноградському ринку?

Дата: 15.02.2018

Нещодавно соціальні мережі м. Червоноград облетіла звістка про виявлення “мертвих душ” на КП “Червоноградський ринок”. Відразу після загальних зборів трудового колективу комунального підприємства, на якому було озвучено факти правопорушень керівництвом КП “Червоноградський ринок”, звільнили з роботи голову профспілкового комітету та почались погрози щодо звільнення на адресу інших працівників. Яка ситуація зараз на КП “Червоноградський ринок”, і як працівники захищають свої права, кореспонденту КРИСТИНОПІЛЬ.INFO розповіли представники трудового колективу та голова профспілки Орест Гнатюк, який звільнений з посади заступника директора ринку та відстоює свої права в суді.

Як зазначив у розмові з кореспондентом КРИСТИНОПІЛЬ.INFO Орест Гнатюк, він працював на КП “Червоноградський ринок” на посаді заступника директора, а також по даний час являється головою профспілкового комітету даного підприємства.

“Мені стало відомо про факт прийняття Макар Ольги Романівни згідно наказу № 39-к від 20 лютого 2017 року на посаду прибиральниці критих приміщень ринку.

Оскільки ні я, ні працівники нашого підприємства та приватні підприємці, які здійснюють торгівельну діяльність на території ринку, ніколи не бачили зазначену особу на території КП “Червоноградський ринок”, я звернувся до директора п. Воєводи С.Г. з проханням роз’яснити ситуацію, що склалася. Після мого звернення Ольга Макар була звільнена із займаної посади згідно наказу № 197 від 11 серпня 2017 року”, – зазначає голова профспілки КП “Червоноградський ринок” Орест Гнатів.

Після цього, Орест Степанович звернувся у Червоноградське відділення нацполіції з проханням порушити кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном через зловживання службовою особою службовим становищем.

Варто зазначити, що текст вищезгаданої заяви був підтриманий профспілковим комітетом та трудовим колективом.

Однак, як зазначає п.Орест, досудове розслідування, на його думку, ведеться не належним чином, активних дій по розслідуванню наведених фактів у заяві, не має.

З моменту подання заяви, а це жовтень 2017 року, мене не повідомляли про будь-які слідчі дії та про хід досудового розслідування, що підтверджує бездіяльність Червоноградського відділення нацполіції”, – наголосив Орест Степанович.

В підсумку голова профспілки Червоноградського ринку змушений був звернутися зі скаргою на такі дії червоноградських првоохоронців до Прокурора Львівської області, у Головне управління нацполіції у Львівській області та до депутатів Львівської обласної ради від міста Червоноград.

“Прошу Прокурора Львівської області та начальника ГУ НП у Львівській області перевірити факти, що стосуються бездіяльності органів досудового розслідування. Надати інформацію щодо досудового розслідування Головним управлінням нацполіції у Львівській області кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за № 12017140150001755, за моєю заявою та вжити заходів для найшвидшого розслідування кримінального провадження те скерувати справу до суду”, – йдеться у скарзі на бездіяльність нацполіції.

У свою чергу, працівники скаржаться на постійний тиск та погрози стосовно звільнення з роботи з боку директора КП “Червоноградський ринок” Сергія Воєводи, який постійно захищається своїм покровительством з боку міського голови Червонограда, якого він називає своїм безпосереднім керівником.

Водночас, голова профспілки, заступник директора Орест Гнатюк, який виявив факт правопорушення на ринку, був звільнений із займаної ним посади.

За словами самого п. Ореста, він вважає своє звільнення незаконним та оскаржує його в Червоноградському міському суді, а також звернувся з відповідною скаргою до Першого заступника начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Вільхової О. О.

Як зазначає Орест Степанович, 28.07.2017 року в КП Червоноградський ринок було видано наказ № 180-к про скорочення штату працівників, відповідно до якого виключено посади заступника директора та прибиральниці службових приміщень, а також скорочено одну штатну одиницю бухгалтера.

“Вважаю, що проведення скорочення штату працівників було здійснено за відсутності економічної обґрунтованості та з особистих мотивів. В наказі № 180-к від 28.07.2017 року, директор, Воєвода Сергій Георгійович, обґрунтовує необхідність “внесення змін в організацію праці підприємства та його структури на основі проведеного аналізу економічних можливостей підприємства і потребою в підвищенні ефективності та оптимізації управління підприємством, у зв’язку з чим проводиться скорочення штату працівників”. З таким обґрунтуванням, я та трудовий колектив КП Червоноградський ринок, не погоджуємося”, – зазначається у зверненні до Головного управління Держпраці у Львівській області.

У зверненні також йдеться про те, що за період другого півріччя 2016р. та  першого півріччя 2017 р. фінансовий стан підприємства можна оцінити як задовільний, а діяльність підприємства прибутковою. Це в свою чергу доводить відсутність передумов для проведення змін в організації виробництва і праці та відповідного скорочення штату працівників.

“За останній рік діяльності підприємства фінансові показники зросли більш ніж в два рази, і на момент видання наказу № 180-к від 28.07.2017 року існували сприятливі організаційні та економічні умови на підприємстві. Також зазначу, що роботу підприємства під моїм керівництвом, а саме: відділів контролерів та касирів, рубачів м’яса та інших відділів, можна оцінити як високопродуктивну, показники дохідності зросли удвічі, показники прибутковості – утричі, рентабельності – на 30% у порівнянні з попереднім періодом”, – зокрема наголошується у вищезгаданому зверненні.

Орест Гнатюк переконаний, що директор підприємства Воєвода С.Г. прийняв рішення про скорочення штату працівників, керуючись особистими мотивами. Директор неодноразово висловлював йому свою особисту неприязнь і погрожував звільненням.

Варто звернути уваги також і  на те, що 12 квітня 2017 року за ініціативою директора підприємства Воєводи С.Г.  було ліквідовано профспілкову організацію, що свідчить про його зацікавленість в усуненні перепон  для майбутнього скорочення чисельності  та штату підприємства.

“29 липня 2017 року зборами членів трудового колективу КП Червоноградський ринок було проведено обговорення наказу № 180-к від 28.07.2017 року, за результатами якого було вирішено вважати наказ № 180-к від 28.07.2017 року як такий, що виданий виключно на основі суб’єктивно негативного ставлення до працівників, посади яких підлягають скороченню, і таке скорочення не несе для підприємства жодного підвищення ефективності та оптимізації управління підприємством (Протокол № 5 від 29.07.2017 року)”, – йдеться у зверненні голови профкому КП “Червоноградський ринок” Ореста Гнатіва.

Відтак, працівники комунального підприємства вважають ліквідацію профспілкової організації незаконною, та такою, що порушує права працівників. Директор ліквідував профспілку виключно  з  власних мотивів задля усунення опонентів.

Кореспонденти КРИСТИНОПІЛЬ.INFO і надалі будуть відслідковувати, чим закінчиться конфлікт між працівниками та директором КП “Червоноградський ринок”, і які наслідки цього протистояння для комунального підприємства матимуть місце в майбутньому?

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
641 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.