Терикон біля Соснівки буде гасити КП «Центр комплекс»

Дата: 16.06.2017

Терикон, який горить біля Соснівки вже майже два роки, і який належить ПАТ «Львівська вугільна компанія» почала гасити львівська фірма яка виграла тендер. Колективне підприємство «Центр комплекс» виграло тендер, оголошений Департаментом паливо-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА. Першопочаткова вартість тендеру була майже 12 мільйонів. Участь у торгах взяли чотири компанії. Виграло КП «Центр комплекс», взявшись виконати роботи за 8 мільйонів 499 тисяч гривень.

Згідно із договором, генпідрядник власними матеріалами і технікою повинен виконати першочергові невідкладні заходи, спрямовані на запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій. Роботи «Центр комплекс» має виконати до 1 серпня нинішнього року.

Комплекс робіт включає у себе розчистку водовідвідної канави в підніжжі породного відвалу, влаштування захисного шару з суміші глин та породи, влаштування захисного шару з використанням штучних ізоляційних матеріалів, обробка антипірогеном, щоб запобігти поширенню горіння, а також влаштування захисного шару.

Нагадаємо, самозаймання терикону сталося восени 2015 року. Породний відвал належить ПАТ «Львівська вугільна компанія». Горіти терикон почав через порушення технології складування породи – підприємство не перешаровувало відходи виробництва глиною і грунтом, як би це мало робитися.

Усі подальші спроби загасити терикон теж не увінчалися успіхом. Роботи з ліквідації самозагорання мало здійснювати Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель. Але оскільки сума богу фабрики перед спецуправління перетнула критичну цифру, то й гасіння проводилося без дотримання технологій, не даючи результату. Робітники перевантажували породу зі старого терикону і пересипали її на новий.

Згодом, коли ситуація набула розголосу і дійшла до Верховної Ради і Кабміну, контролювати гасіння терикону зобов’язали ЛОДА, виділивши на це кошти. Однак ліквідовувати наслідки почали водою, що зрештою теж не дало жодного результату – навпаки, вода, потрапляючи на гарячу породу, швидко випаровувалася.

На місце події неодноразово приїжджали комісії різного рівня – від обласних до кабмінівських. І тільки через 21 місяць після початку самозаймання був оголошений тендер.

 

Дивись.Info.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.