У древньому Белзі археологи шукають сліди втрачених храмів середньовіччя

Дата: 15.07.2017

Впродовж двох тижнів археологи ведуть розкопки у найдревнішому місті Львівської області ‒ Белзі. Перша згадка про місто датується 1030 роком ще в «Повісті временних літ». Мета археологів віднайти сліди втрачених храмів середньовічного городища.

У древньому Белзі було з десяток сакральних споруд. Однак де вони стояли ‒ досі невідомо. Одна із найцінніших пам’яток ‒ монастир св. Климента. Імовірно, він був розташований на пагорбі поблизу ріки.

«Виглядає на те, що нам пощастило, бо зараз ми натрапили на таке румовище. Це суміш каміння перепаленої глини, що свідчить про те, що тут була якась монастирська споруда», – радіє керівник проекту «Локальна історія» Віталій Ляска.

Віднайти втрачені скарби княжої доби взялися два археологи. Один із них засновник проекту «Локальна історія» Віталій Ляска демонструє перші знахідки: характерну кераміку та людські останки. Вони доводять, що у Середньовіччі тут вирувало релігійне життя.

«В шарі цієї оранки ми знайшли дуже багато таких дрібних людських кісток. Найбільш характерні це фрагмент нижньої щелепи, ковані цвяхи княжої доби. І в шарі княжому віднайшли типові форми руських горщиків, це так звані есоподібні форми», – демонструє артефакти Віталій Ляска.

Поряд із досвідченими археологами працюють місцеві підлітки. Вони завзято допомагають у пошуках, а найобізнаніша з них Настя ‒ дочка одного із дослідників. «Це цікаво, можна багато знайти речей, будеш знати історію свого краю, світу, як колись жили люди на землі», – пояснює чому займається розкопками Анастасія.

Тим часом батько Анастасії, керівник експедиції Остап Лазурко шукає інший храм. Церква святого Спаса, за легендами, була місцем, де ховали княжу верхівку. Та натомість археологи віднайшли господарські ями 11-13 століть.

«Тут є залишки тваринних кісток в досить великій кількості, і звідси походять фрагменти манжетів вінниць, класичні 11 століття. І позаду мене є яма, яка датується 13 століттям. В нас були думки щодо місцезнаходження храму Спаса в одній та іншій частині Белза. Вже одну гіпотезу спростували, тобто маємо наступну», ‒ розповідає керівник Белзької археологічної експедиції Остап Лазурко.

Як жартують археологи, експедиція триватиме до переможного кінця. Науковці мають намір повністю дослідити місто та таки дізнатись, де ж стояли древні белзькі церкви.

 

 

Джерело: ZAXID.NET

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.