У Львові урочистою ходою вшанували Героїв української нації

Дата: 28.05.2017

Сьогодні, 28 травня, у Львові відзначили Свято Героїв. З нагоди цього свята містом пройшла багатолюдна хода. Стартувала вона від пам’ятника Тарасові Шевченку, а закінчилася біля пам’ятника Степану Бандері. Участь у ній взяло більше тисячі людей.

Очолили колону вершники на конях. Вони були одіти в одяг часів Київської Русі, козаків, Січових Стрільців. За ними слідував оркестр, за яким ішли ветерани УПА. Крім того в колоні були репресовані, воїни АТО, учасники революції Гідності, родичі Героїв Небесної Сотні, волонтери, патріотичні організації, учнівська та студентська молодь. Крім того в колоні їхав бронетранспортер «Дозор».

Учасники ходи вшановували визначних українців чиї пам’ятні таблиці чи пам’ятники були розташовані по маршруту руху колони. Зокрема були покладені квіти до таблиці Романові Дашкевичу, таблиці Олександру Гасину, таблиці патріарху Йосипу Сліпому, пам’ятнику отцю Маркіяну Шашкевичу та інших.

Біля пам’ятника Степану Бандері виступив хор із двадцяти районів Львівської області, який виконав гімн України. Після цього розпочалася мистецька частина свята. Прозвучав також гімн українських націоналістів”Зродились ми великої години…” та гімн Січових стрільців “Ой у лузі червона калина похилилася…”. Таож відбулося нагородження учасників російсько-української війни, які зазнали важких поранень у зоні бойових дій. На закінчення урочистого заходу зведений хор виконав духовний гімн-молитву “Боже великий єдиний, нам Україну храни”.

У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив відзначати 23 травня як Свято Героїв.

Травень було обрано тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі ХХ століття кращі сини України. 03 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття, один із авторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року – провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра. А 23 травня 1938 року – перший провідник УВО та ОУН, полковник Євген Коновалець.

Нам потрібне Свято Героїв, Свято борців, які загинули в боротьбі за волю України і залишилися нескореними, як приклад для наслідування, щоб йти, накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.

Їхнім гаслом було: “Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї!”. Вони вірили в те, що “… Українська нація зродилася тоді, коли в її боротьбі впала перша крапля червоної української крови на чорну українську землю”.

Вони залишили заповіт, написаний для нас, нащадків, власною та ворожою кров’ю: “Вірність і мужність – ось головні риси героїв: вірність своєму ідеалу та мужність у втіленні цього ідеалу в життя. Вірність і мужність аж до смерті!”.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.