У Львові відзначили 76-ту річницю проголошення Акту відновлення української держави

Дата: 30.06.2017

Сьогодні, 30 червня, у Львові відбулися урочистості з нагоди 76-ї річниці проголошення Акту відновлення української держави. В урочистих заходах взяв участь капелан Львівського крайового братства вояків УПА, настоятель храму
св. Йосафата в місті Червонограді Михайло Нискогуз. Про це повідомляє кореспондент “КРИСТИНОПІЛЬ.INFO”.

Як і 76 років тому, сьогодні, з балкону будинку твориства “Просвіта” у Львові (площа Ринок,10)  громадський діяч Юрій Антоняк зачитав Акт відновлення української держави.

Після урочистих промов керманичів Львівщини, до присутніх звернулися представники політичних та громадських організацій області.

Капелан Львівського крайового братства вояків УПА священник Михайло Нискогуз привітав усіх присутніх людей на віче з визначною датою у календарі українських визвольних змагань та українського державотворення. Але оскільки по сьогоднішній день діє заборона. накладена вищим церковним духовенством, на виголошення промови в Львівській та Київській Архиєпархіях, то отець Михайло передав слово своєму парафіянину Тарасу Стародубу, який і зачитав промову від імені Капелана.

“В чім історичне значення Акту 30 червня 1941 року, коли було проголошено відновлення незалежної України, котра на той час була окупована двома агресорами? Противники цього Акту, противники націоналістичної ідеї та чину, твердять, що це була «романтика» тих, котрі нехтували: слабкістю своїх сил, обставинами і реальністю політичної ситуації в світі. Але Акт 30 червня був чином, який голосно заявив, що Україна не зрікається свого повного права панувати на своїй Землі, ні своєї Правди, не зважаючи на будь-які жертви.

Цінність української державності в тому, що вона завжди здобувалася в боротьбі, як сказано в першій точці Декалогу Українського Націоналіста «Здобудеш Українську державу, або згинеш в боротьбі за неї!» – а не впала нам з неба, як люблять говорити деякі псевдоексперти. І тому свідченням є сучасні події, коли ми змагаємо за свою незалежність і соборність у черговій війні з московським агресором.

Життя, покладене тоді заради рідної землі, зійшло новими героями, які сьогодні захищають Україну від того самого окупанта. Вони живуть тою самою ідеєю, що й творці Акту: немає безнадійних умов боротьби, є або смерть героя, або особиста капітуляція. А смерть героя – це неодмінно майбутня перемога. І доки в Україні будуть люди, готові черпати силу з цього джерела, наша Нація буде готова дати відповідь усім викликам історії”, – наголосив Тарас Стародуб, виголошуючи промову.

 

До присутніх також промовляли голова Львівського крайового братства воїнів УПА Олесь Гуменюк, голова Львівської обласної організації Спілки політв’язнів та репресованих Петро Франко, отаман українського козацтва Всеволод Іськів, представник покоління шітдесятників поет і громадський діяч Ігор Калинець та представниви інших громадсько-політичних організацій області.

На святі також були присутні учасники російсько-української війни, яких згадували у своїх промовах виступаючі зі словами вдячності під бурхливі оплески львівської громади. 

Після цього відбувся святковий концерт у виконанні художніх колективів Львівщини.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.